Pucio zrobił oszałamiająca karierę! Większość rodziców zna tego sympatycznego chłopca i jego rodzinę. O kim mowa? O postaci z książeczek dla dzieci, która uczy mówić, nazywać przedmioty i dostarcza rozrywki najmłodszym. W sklepach znajdziemy także zabawki dla dzieci inspirowane serią książeczek o Puciu. Jeśli do tej pory nie przedstawiliście Pucia dzieciom, sprawdźcie, dlaczego warto!
Pucio to główny bohater książeczek adresowanych do dzieci w wieku 0-6 lat. Jego przygody opisuje dr Marta Galewska-Kustra — logopedka, pedagożka dziecięca i pedagożka kreatywności. Ilustracje tworzy Joanna Kłos.
Książeczki z serii Pucio
Od nich wszystko się zaczęło. Wydawane przez wydawnictwo Nasza Księgarnia książeczki od razu zwracają uwagę stonowaną kolorystyką i piękną szatą graficzną. Stanowią doskonałą alternatywę dla książek i zabawek w krzykliwych kolorach — coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że tak intensywne bodźce niekoniecznie są dobre dla najmłodszych dzieci. Książeczki o Puciu opowiadają historie chłopca, który uczy się mówić, poznaje otaczający go świat i przeżywa różne przygody, które dzieci doskonale znają ze swojej codzienności. Pucio zachęca do wykonywania ćwiczeń zawartych w książce, wspiera rozwój mowy i myślenia, a także jest doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.
Pierwsza książka ukazała się w 2016 roku. A teraz Pucia i jego rodzinę znają wszyscy. Blogerzy piszą niesamowicie pozytywne recenzje całej serii książeczek, a rodzice polecają sobie nawzajem Pucia, który uczy w mądry sposób i… bawi do łez! Świetna zabawa gwarantowana!
W jakiej kolejności czytać Pucia?
Pucio, mimo młodego wieku, przeżył już sporo przygód, bo książeczki o nim ukazują się w bardzo szybkim tempie. To może sprawiać pewne trudności. Poniżej zapisaliśmy kolejność, w jakiej można czytać książeczki o Puciu. Warto trzymać się właściwej kolejności, ponieważ pierwsze tytuły są adresowane do najmłodszych dzieci, a trudność i grupa wiekowa rosną wraz z każdym kolejnym tomem serii.
- Pucio uczy się mówić
- Pucio mówi pierwsze słowa
- Pucio i ćwiczenia z mówienia
- Pucio na wakacjach
- Pucio umie opowiadać
- Pucio w mieście
- Pucio na wsi
- Pucio zostaje kucharzem
- Pucio chce siusiu
- Pucio mówi dzień dobry
- Pucio mówi dobranoc
- Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem
- Co robi Pucio?
Pucio rośnie razem z dzieckiem!
Pierwsza część — Pucio uczy się mówić — jest przeznaczona dla dzieci w wieku 0-2 lat oraz dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Składa się głównie z wyrazów dźwiękonaśladowczych, które może powtarzać nawet roczne dziecko. Dzięki temu w naturalny sposób wspiera pierwsze próby mówienia i angażuje malucha we wspólne czytanie. Następne tytuły z serii o Puciu zawierają pojedyncze słowa — idealne, gdy dziecko uczy się mówić, a także gdy zaczyna czytać.
Następnie stopień trudności wzrasta, a przygody Pucia są związane z odkrywaniem otaczającego świata. Dodatkowo książeczki adresowane do starszych dzieci (np. Pucio umie opowiadać) zachęcają do wspólnego opisywania sytuacji przedstawionych na ilustracjach. Konstruowanie nawet prostych historii to niemałe wyzwanie, ponieważ wymaga rozumienia relacji przyczynowo-skutkowych oraz uporządkowania wydarzeń w czasie. Części takie jak Pucio w mieście i Pucio na wsi zwiększają zasób słownictwa u dzieci w wieku przedszkolnym, a część Pucio zostaje kucharzem zawiera przepis na placuszki z owocami!
Autorka w atrakcyjnej formie książeczek dla dzieci przygotowała niezawodną pomoc dla rodziców, którzy chcą świadomie wspierać rozwój mowy i myślenia oraz zasobu słownictwa u swoich dzieci. Pucio może towarzyszyć maluchom na różnych etapach rozwoju i rośnie razem z nimi, w każdej części proponując nowe wyzwania.
Zabawki dla dzieci z Puciem
Ogromny sukces Pucia sprawił, że oprócz książeczek ukazały się także zabawki dla dzieci (więcej na TaniaKsiazka.pl) inspirowane tą popularną serią. Mogą być doskonałą niespodzianką dla małych miłośników Pucia! W sklepach znajdziemy m.in. Pucio do tulenia, czyli maskotkę przedstawiającą głównego bohatera książeczek. Uroczy pluszak z pewnością spodoba się zarówno najmłodszym dzieciom, jak i przedszkolakom.
W księgarniach są także dostępne układanki dla dzieci od drugiego roku życia. Możemy wybierać spośród kilku wariantów. Najprostsze (Pucio Puzzle Moje pierwsze układanki) wymagają złożenia trzech elementów, aby utworzyć postacie znane z książeczek. Nieco trudniejsze (Pucio Puzzle: Czego brakuje?) wymagają dopasowania do obrazków tych elementów, których brakuje na ilustracji (np. do Pucia stojącego przy bramce piłkarskiej należy dopasować piłkę), opowiadania historii (Pucio Historyjki obrazkowe) lub wskazywania przeciwieństw (Pucio Przeciwieństwa). Takie gry edukacyjne to rozwijające zabawki dla dzieci, które z pewnością okażą się atrakcyjne dla maluchów, a przy tym będą wspierać rozwój umiejętności adekwatny do wieku dzieci.