Rowerek biegowy Kinderkraft 2WAY NEXT: Unboxing oraz nasza opinia

Tworząc tekst o zakupie kasku rowerowego dla dziecka wspominałem, że czeka nas test rowerka biegowego. W ostatni weekend udało mi się wyciągnąć córkę oraz siostrę za miasto, gdzie rozpakowaliśmy i wstępnie przetestowaliśmy rowerek Kinderkraft 2WAY NEXT.

Otwieramy pudełko z rowerkiem

Biedne, kolorowe pudełko dość długo stało i czekało na swoją kolej. Z przyjemnością nareszcie je otworzyliśmy. Zobaczcie, co w nim znaleźliśmy:

Jak widać na filmie, największą frajdę naszej córce sprawiła folia bąbelkowa oraz dzwonek.
Oprócz nich w pudełku znajdowały się pozostałe elementy rowerka, a także:

 • materiałowy uchwyt na napój (lub inne rzeczy) montowany na kierownicy,
 • pas do przenoszenia
 • klucz połączony ze śrubokrętem (to było bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że na „składanie” rowerka wybraliśmy się do lasu i nikt z nas nie pomyślał o zabraniu narzędzi ;-))

Rowerek biegowy dla dziecka

Rowerek biegowy czy klasyczny trzy- lub czterokołowiec?

Biegówki są hitem ostatnich lat i niemal w pełni wyparły z rynku trzykołowce (na którym ja się uczyłem jeździć). Przyznam szczerze, że na początku nie bardzo wierzyłem w ten produkt. Zastanawiałem się, czy dziecko, które uczy się poruszać na rowerku biegowym nie będzie miało problemów z późniejszym korzystaniem z pedałów.
Moje podejście do biegówek zmieniło się po nagraniu materiału o rowerach na komunię. Przy okazji tego spotkania podpytałem właściciela AirBike.pl o rowerki biegowe. Wytłumaczył mi, że są idealnym startem dla dziecka, że dzięki nim maluch uczy się łapać równowagę i nie rozleniwiają go dodatkowe kółka. Według niego dużo łatwiej przesiąść się na zwykły rower z biegówki niż z trzy- czy czterokołowca.

Na biegówkach można także wcześniej rozpocząć naukę jazdy, gdyż dziecko nie musi wkładać energii w pedałowanie. Opanowanie trudnej sztuki równowagi, z jednoczesnym wysiłkiem wprawienia w ruch pedałów, może być zbyt skomplikowanym zadaniem dla malucha.

Dziecko poruszając się na rowerku biegowym uczy się oceniać sytuację na trasie i reagować na wszelkie zmiany. (W przeciwieństwie do sytuacji, gdy to rodzic pcha pociechę na tradycyjnym rowerku, bo nie ma ono siły pedałować). Na rowerku biegowym maluch musi samodzielnie wybierać kierunek jazdy, omijać przeszkody, decydować kiedy zwolnić czy przyspieszyć. Sprzyja to poprawie oceny odległości i prędkości, a także pozwala szybciej opanować rozróżnianie prawej i lewej strony.

Biegówka Kinderkraft

Nasza opinia o rowerku Kinderkraft 2WAY NEXT

Od rozpakowania biegówki Kinderkraft minęło zaledwie kilka dni. W tym czasie nasza 1,5-roczna córka korzystała z niego tylko raz na zewnątrz i kilka razy w domu lub na balkonie. Widać, że ciągnie ją do jazdy, ale ma jeszcze sporo problemów.

Wygląd rowerka (i ten dzwoneczek) ewidentnie zachęciły ją do spróbowania jazdy.

Wykonanie biegówki, biorąc pod uwagę cenę, wygląda bardzo obiecująco. Niestety mamy tutaj ramę stalową, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że rowerki biegowe z ramą aluminiową kosztują nawet 5 razy więcej niż produkt Kinderkraft. Mimo tego, że rama jest stalowa, to rowerek jest lekki i dobrze wyprofilowany.


Porównaj: Cenę rowerka biegowego Kinderkraft 2WAY NEXT >>


Największą zaletą tego rowerka jest zakres regulacji wysokości siodełka (od 31 do 40,5 cm). Dzięki temu będzie odpowiedni zarówno dla dwulatka, jak i cztero-, a nawet pięciolatka.
Nasza Zuzia ma dopiero 1,5 roku, ale jest dość wysoka, jak na swój wiek (około 80 cm). Dzięki temu, przy najniżej opuszczonym siodełku jest w stanie prawie idealnie postawić pełną stopę na ziemi. Myślę, że za miesiąc lub dwa będzie już sobie sama swobodnie radziła na tym rowerku.

kinderkraft 2way next

Oprócz regulacji siodełka mamy tutaj także spory zakres regulacji kierownicy. Dodatkową zaletą jest fakt, że kierownica ta jest dwustronna. Można ją zamontować tak, żeby była dalej lub bliżej od siodełka. W naszym przypadku jest to niezwykle istotne, ponieważ przygodę z tym rowerkiem zaczęliśmy stosunkowo wcześnie.

Fajnym rozwiązaniem są także piankowe koła. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma możliwości przebicia opony. Ma to też swój wpływ na niższą wagę rowerka.

Dam Wam znać za jakiś czas jak idą postępy Zuzi w nauce. Mam nadzieję, że zapał jej nie minie. Chwilowo jednak walczymy z osłabieniem po szczepieniu, więc rowerek musi poczekać.

Rowerek biegowy kinderkraft

Poniżej dane techniczne rowerka biegowego Kinderkraft 2WAY NEXT

 • Rozwija u dzieci umiejętność utrzymywania równowagi
 • Dla dzieci już od 80 cm wzrostu
 • Regulowana wysokość siodełka: 31 – 40 cm
 • Regulowana wysokość kierownicy: 52 – 59 cm
 • Szerokość kierownicy: 36 cm
 • Piankowe, 12-calowe opony EVA, absorbujące wstrząsy
 • Nowoczesny design
 • Ergonomiczna i lekka stalowa konstrukcja
 • Wysokiej jakości wykończenie rowerka
 • Gumowe manetki z zabezpieczeniem zsunięcia rączki dziecka
 • Akcesoria: dzwonek, torba i pas do przenoszenia
 • Spełnia atesty bezpieczeństwa UE

długość: 84 cm
wysokość kierownicy: 52-59 cm
szerokość kierownicy: 41 cm
wysokość siodełka: 31-40 cm

A czy Wasze dzieciaki jeżdżą na rowerach biegowych? Jaki model posiadacie? Możecie go polecić?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo