Torby do szkoły: jaką wybrać, żeby była praktyczna, poręczna, a zarazem podobała się dziecku?

Torby szkolne są ciekawą alternatywą dla plecaków czy tornistrów. Są popularne zwłaszcza wśród nieco starszych uczniów, tych chodzących do gimnazjum i do liceum. Przy wyborze torby do szkoły warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które wpływają na komfort noszenia i funkcjonalność. Jakich? Przeczytaj!

Porównaj ceny i modele toreb do szkoły >>>>

Torba do szkoły: czy to w ogóle dobry pomysł?

Troszcząc się o kręgosłup dziecka zdecydowanie lepiej wybrać plecak – ciężar książek i zeszytów oraz innej zawartości jest w nim równomiernie rozłożony, przez co plecy nie krzywią się i nie bolą. Jednak ze względu na wygląd oraz na to, że torba jest znacznie bardziej uniwersalna, młodzież bardzo często woli zabrać do szkoły właśnie ją. Torba szkolna dobrze sprawdzi się również podczas spotkania ze znajomymi po szkole, na wycieczce czy weekendowym wypadzie.

Warto jednak mieć świadomość, że nieodpowiednio dobrana torba, w której noszona jest znaczna liczba książek i szkolnych przyborów, może powodować przeciążenia i w konsekwencji doprowadzić do powstawania skrzywienia kręgosłupa. Nie można również lekceważyć faktu, że w trakcie noszenia torby obciążane jest jedno ramię, co może prowadzić do dyskomfortu, bólów pleców, a nawet przyczyniać się do powstawania i pogłębiania wad postawy.  Z tego względu torby nie są polecane zwłaszcza dzieciom w podstawówce. Po pierwsze dziecko jeszcze rośnie i obciążanie jego kręgosłupa nie jest najlepszym pomysłem. Po drugie zazwyczaj wtedy maluchy noszą znacznie więcej podręczników niż w liceum, a w dodatku często oprócz podręczników i zeszytów, muszą dźwigać jeszcze ćwiczeniówki i przybory na plastykę.

Sprawdź: Jak dobrać plecak szkolny?

Torby do szkoły: zalety

Nie zapominajmy, że torby szkolne mają swoje zalety. Przede wszystkim na rynku dostępnych jest ogromna liczba modeli, dzięki czemu każdy nastolatek z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Często torby są znacznie bardziej atrakcyjne niż plecaki, co ma dla dzieci, a szczególnie dla dziewczynek, duże znaczenie. Poza tym, większość toreb daje możliwość regulowania długości paska, przez co noszenie ich jest zdecydowanie bardziej wygodne. Łatwiej się do nich dostać bez konieczności zdejmowania z pleców, co jest chyba największą przewagą nad plecakiem.

Dużą zaletą toreb jest również to, że dają możliwość trzymania ich przed sobą, co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko kradzieży.

Torby do szkoły młodzieżowe: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przede wszystkim torba powinna być odpowiednio duża, aby pomieściła wszystkie zeszyty i podręczniki. Zanim dokonasz zakupu zastanów się, czy musi mieścić rozmiar zeszytów A4, czy wystarczy nieco mniejsza. Poza tym, warto wybrać torbę z dość szerokim paskiem, ponieważ im szerszy pasek, tym mniejszy nacisk jest kładziony na ramię. Dobrze jest wybrać torbę, która będzie miała dodatkowe kieszenie. Można w nie schować portfel, telefon, klucze do domu czy też kanapkę. Pomoże to w utrzymaniu porządku i przyspieszy znajdowanie ważnych przedmiotów.

Modne torby do szkoły

Na rynku dostępnych jest wiele modeli toreb. Niektóre z nich są przeznaczone dla dziewcząt, niektóre dla chłopców, a znaleźć można również takie uniwersalne, które są w tak zwanym stylu unisex, czyli mogą je nosić zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Bez względu na chwilową modę, zawsze warto zwrócić uwagę na jakość i sposób wykonania torby. Zagwarantuje to długi czas i wygodę korzystania z torby.

Zabawny worek-torba ze Snoopym [KLIK]
Srebrna następczynki klasycznej (i pojemnej!) listonoszki [KLIK]
Modna torba worek pomieści książki i przybory szkolne, a dodatkowo sprawdzi się jako stylowy dodatek [KLIK]
Sportowa torba do szkoły dla chłopca [KLIK]
Ta pojemna torba szkolna pomieści nawet zeszyt A4 [KLIK]
Torba dla fana Spidermana [KLIK]
Torba szkolna dla młodszego dziecka [KLIK]

[Zdjęcie główne: kolaż produktów Nokaut, Zalando]

Dodaj komentarz

Mama

Dlaczego nie mam orgazmu po porodzie?

Problemy z seksem po porodzie nie należą do rzadkości. Spadek libido, dolegliwości ze strony układu rozrodczego, strach przed zbliżeniem, brak możliwości osiągnięcia rozkoszy – przyczyn łóżkowych problemów jest wiele. Jak...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo