3-latek i antybiotyk

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy

mamamarcelka

Witam wszystkich serdecznie !!!!
    Mam pytanie odnosnie antybiotyku, chodzi mi głównie o SUMAMED forte. Mój synek 3-latek, dostał tydzień temu katar, potem straszny kaszel. Jak dopadł go to potrafil kaszleć godzine , nic nie pomagało. Poszliśmy do lekarza okazało sie, że nie ma jeszcze zapalenia oskrzeli więc dostaliśmy PULNEO i syrop na kaszel. Po 3 dniach bylo gorzej więc znowu poszlismy do lekarza okazało się, że jest początek zapalenia oskrzeli i dostaliśmy antybiotyk CECLOR, po 2 dniach mój synek dostał rozwolnienia ( podkreślę, że dostawał LAKCID 2x dziennie ), dzisiaj rano zrobił dwie kupki zupelnie wodniste, więc CECLORu nie podałam tylko pojechaliśmy do lekarza. Naczytałam sie, że CECLOR często wywołuje rozwolnienie, więc przypuszczam , że to od tego. Po konsultacji z naszym pediatrą mały dostał kolejny antybiotyk SUMAMED FORTE. Maiły być zastrzyki ale tu pojawia sie problem, bo mój synuś jest uczulony na BIOFUROKSYM, DUOMOX i teraz doszedł jeszcze CECLOR. SUMAMED podaje się tylko raz na dobę przez 3 dni. I tu moje pytanie, czy ktoś podawał ten antybiotyk, jak działa na dziecko, czy mogą wystąpić reakcje niepożądane. Boję, się że znowu wystapi rozwolnienie a wtedy będziemy w kropce…
    Ach i ile razy dziennie podawać LAKCID, 2 czy 3 razy.
    Z góry dziekuję bardzo za odpowiedź

vivian

Franek dostał sumamed kiedys na zapalenie ucha
    jako zmiennik, gdyz jest tez uczulony na penicyliny
    dobrze go znosił

podczas kuracji antybiotykiem mogą byc luźne kupy

lakcidu możesz podawć 3-4 ampułki dziennie nawet

mamamarcelka

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że podziała na niego ten antybiotyk, dam mu więcej LAKCIDu.
    A tych luźnych stolców przy antybiotyku może być dużo ?? Tzn.jaka jest mniej więcej granica tolerancji ???

adonay

moj szymon jak byl maly dostal summamed mial rozwolnienie i zrobily mu sie plamy na zebach.moze zamiast lacidofilu podawaj acidolac on ma wieksza ilosc szczepow bakterii:)duzo zdrowka

mamamarcelka

Dzieki za podpowiedź !!! A czy jak miał rozwolnienie to odstawiłaś antybiotyk czy dałaś wszystkie 3 dawki ???

kamieniek

Zamieszczone przez MamaMarcelka
    Witam wszystkich serdecznie !!!!
    Mam pytanie odnosnie antybiotyku, chodzi mi głównie o SUMAMED forte. Mój synek 3-latek, dostał tydzień temu katar, potem straszny kaszel. Jak dopadł go to potrafil kaszleć godzine , nic nie pomagało. Poszliśmy do lekarza okazało sie, że nie ma jeszcze zapalenia oskrzeli więc dostaliśmy PULNEO i syrop na kaszel. Po 3 dniach bylo gorzej więc znowu poszlismy do lekarza okazało się, że jest początek zapalenia oskrzeli i dostaliśmy antybiotyk CECLOR, po 2 dniach mój synek dostał rozwolnienia ( podkreślę, że dostawał LAKCID 2x dziennie ), dzisiaj rano zrobił dwie kupki zupelnie wodniste, więc CECLORu nie podałam tylko pojechaliśmy do lekarza. Naczytałam sie, że CECLOR często wywołuje rozwolnienie, więc przypuszczam , że to od tego. Po konsultacji z naszym pediatrą mały dostał kolejny antybiotyk SUMAMED FORTE. Maiły być zastrzyki ale tu pojawia sie problem, bo mój synuś jest uczulony na BIOFUROKSYM, DUOMOX i teraz doszedł jeszcze CECLOR. SUMAMED podaje się tylko raz na dobę przez 3 dni. I tu moje pytanie, czy ktoś podawał ten antybiotyk, jak działa na dziecko, czy mogą wystąpić reakcje niepożądane. Boję, się że znowu wystapi rozwolnienie a wtedy będziemy w kropce…
    Ach i ile razy dziennie podawać LAKCID, 2 czy 3 razy.
    Z góry dziekuję bardzo za odpowiedź

Moja córka w wieku 2 lat dostała dość dużo tego summamedu bo paskudna bakteria jej się trafiła ale też była źle zdiagnozowana na początku i dobrze zniosła ten antybiotyk (mam na myśli że nie miała biegunki w trakcie kuracji), a ona dosyć wrazliwe jelita miała i nadal ma.

Na bigunki poantybiotykowe najlepszy jest ENTEROL! działa natychmiast można dostać w saszetkach ale dość drogi ok.27zł

nie słyszałam żeby summamed był podawany 3 dni, ale 5 dni

mamamarcelka

Sumamed podaje sie przez 3 dni tak nawet jest napisane w ulotce bo potem on działe w organiźnie jeszcze przez 5 dni.
    Dzięki za odpowiedź. Marcelek zrobił kupkę nawet nie taką złą, kupiłam w aptece zamiast lakcidu – acidolac. Mam nadzieję, że będzie ok

kamieniek

Sumamed podaje sie przez 3 dni tak nawet jest napisane w ulotce bo potem on działe w organiźnie jeszcze przez 5 dni.
    Dzięki za odpowiedź. Marcelek zrobił kupkę nawet nie taką złą, kupiłam w aptece zamiast lakcidu – acidolac. Mam nadzieję, że będzie ok

a być może summamed forte podaje się 3 dni, my wtedy chyba nie mieliśmy forte, ale nie pamiętam dokłądnie..
    jAK miała biegunke po Cedax’ie to kazano nam podać smekte , (jako osłona przewodu pokarmowego) ale w dużym odstepie od antybiotyku ( kilka godzin) ponieważ osłabia wchłanianie..

fresz

Zamieszczone przez kamieniek
    a być może summamed forte podaje się 3 dni, my wtedy chyba nie mieliśmy forte, ale nie pamiętam dokłądnie..
    jAK miała biegunke po Cedax’ie to kazano nam podać smekte , (jako osłona przewodu pokarmowego) ale w dużym odstepie od antybiotyku ( kilka godzin) ponieważ osłabia wchłanianie..

My byliśmy w środę na kontroli i przedłużona nam sumamed do piatku, czyli miałaś racje podaje sie do 3 dni ale za zgoda lekarza można podawać 5 dni, ale nie dłużej….Pomógł nam super…..

adonay

Dzieki za podpowiedź !!! A czy jak miał rozwolnienie to odstawiłaś antybiotyk czy dałaś wszystkie 3 dawki ???

lekarz kazala dac caly antybiotyk,zwiekszajac dawki probiotykow,podawajac jagody,marchwianke,troche maki ziemniaczanej,by zapobiec biegunkom

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close