36 t.c. polozenie miednicowe…

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy

aniaboy

Witam,
    Mam pytanko glownie do kobiet które juz rodzily . Teraz jestem w 3 ciazy w 36 tyg i maly (bo na usg wychodzi ze chlopiec) nadal jest polozony miednicowo.
    Pytalam gina na ostatniej wizycie czy to nie jest wskazanie do cesarskiego ciecia to odpowiedzial ze u wielorodki nie. Co mnie bardzo zdziwilo. Ja zazartowalam ze nie chce rodzic „nogami do przodu” a on na to ze nie nogami a pupa.

Ale przyznam sie ze boje sie takiego porodu jak maja mi wyciagac malego boje sie ze go uszkodza. W koncu nie raz dzieci przy takich porodach rodzily sie z polamanymi obojczykami czy poskrecanymi biodrami.

Dodam ze dwojke poprzednich dzieci urodzilam silami natury ale oczywiscie byly ulozone glowkowo.

Napiszcie prosze jak to u Was bylo. I co w takim razie jest wskazaniem do cc skoro nei wystarza polozenie mienocowe malucha.

Pozdrawiamy Ania Olunia Przmko i lutowy Arturek

[/QUOTE]

laminja

z tego co wiem dzieci ułożone miednicowo szybko się rodzą. Takie ułożenie stanie się wskazaniem u wieloródki jeśli dziecko będzie duże.

efcia2004

Ja dziś o to samo pytałam mojego gina, powiedział że do 36 tc dziecko ma czas żeby się ułożyć odopowiedni. Ale ja się mam nie martiwć bo u wieloródki tak jak piszesz nie jest to wskazaniem do cc.
    Na pocieszenie dodam że moje pierwsze dziecko rodziło się normlanie, najpierw głowka a i tak miała złamany obojczyk.

aniaboy

dzieki za odpowiedzi 🙂

To mi raczej nie grozi miec duze dziecko .
    Corke ur w 40 tyg i mialam 2920 a syn 39 tydz i mial 3200 wiec nei sadze zeby teraz byl jakis slonik haha

Pozdrawiamy Ania Ola Przemko i lutowy Arturek

efcia2004

Zamieszczone przez aniaboy
    dzieki za odpowiedzi 🙂

To mi raczej nie grozi miec duze dziecko .
    Corke ur w 40 tyg i mialam 2920 a syn 39 tydz i mial 3200 wiec nei sadze zeby teraz byl jakis slonik haha

Pozdrawiamy Ania Ola Przemko i lutowy Arturek

Taaa Asia miała 4100 sporo jak na dziewczynkę i na dodatek pierwsze dziecko. Wobec tego obawiam się nieco o wagę kolejnego dziecka.

aniaboy

[QUOTE=Laminja;1446257]z tego co wiem dzieci ułożone miednicowo szybko się rodzą.

Mam pytanie co tzn szybko sie rodza? chodzi o czas trwania porodu czy o termin porodu np w 37-38 tyg ???

Pozrawiamy Ania Oleńka Przemuś i lutowy Arturek

gosiag

Ja rodziłam drugie dziecko siłami natury właśnie ułożone pośladkowo… Też usłyszałam od lekarza (nie jednego, bo drążyłam temat) że takie ułożenie nie jest wskazaniem do cc u wieloródki 🙁 Poród miałam wywoływany bo było juz po 40 tygodniu – zrobiono mi usg by określić wagę dziecka – jeśli przeszło 3,5 kg – to cc… Rodziłam naturalnie – córka ważyła bagatela 4250… ale wszytko było ok. Na szczęście!

aniaboy

Zamieszczone przez GosiaG
    Ja rodziłam drugie dziecko siłami natury właśnie ułożone pośladkowo… Też usłyszałam od lekarza (nie jednego, bo drążyłam temat) że takie ułożenie nie jest wskazaniem do cc u wieloródki 🙁 Poród miałam wywoływany bo było juz po 40 tygodniu – zrobiono mi usg by określić wagę dziecka – jeśli przeszło 3,5 kg – to cc… Rodziłam naturalnie – córka ważyła bagatela 4250… ale wszytko było ok. Na szczęście!

O rany rzeczywiscie „mala” pomylka jezeli chodzi o wage dziecka. Ale jest „roznica w porodzie” ??? Jak bys to okreslila. Prosze napisz cos wiecej.

Pozdrawiam Ania Ola Przemko i lutowy Arturek

efcia2004

Zamieszczone przez aniaboy
    Ale jest „roznica w porodzie” ??? Jak bys to okreslila. Prosze napisz cos wiecej.

właśnie o to samo miałam spytać 🙂

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close