aplikacja prawnicza

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #70145

  agamarko

  Witam. Czy są tutaj jakieś mamy wybierające się na aplikację w grudniu. Wiecie coś więcej na ten temat, a może ktoś mógłby mi udostępnić jakieś pytania z iinych lat ????? Pozdr.

  #904006

  kalcz

  Re: aplikacja prawnicza

  Witaj,

  ja się nie wybieram bo już jakiś czas temu się wybrałam
  A jak szukasz jakiejś pomocy to popatrz tutaj

  a na jaką aplikację się wybierasz? W jakim mieście?
  Pozdrawiam i z góry życzę powodzenia.

  Pozdrawiamy,
  Kasia&Janek  #904007

  agamarko

  Re: aplikacja prawnicza

  Dzięki !!!!! Ja się wybieram do Rzeszowa na radcowską albo notarialną . Na jakiej jesteś ? Możesz mi coś powiedzieć o przebiegu powyższych dwóch. Jak często zajęcia, ile egzaminów itp. Mam 4-miesięczne dziecko i nie wiem czy jeszcze nie poczekać. Nie wiesz czy w tym roku będzie już na nowych zasadach i co dokładnie się zmieniło ? Pozdr.

  #904008

  kalcz

  Re: aplikacja prawnicza

  Ja jestem w Warszawie na adwokackiej…więc chyba ci nie pomogę bo z tego co wiem to każda Rada ma swoje własne zasady egzaminowania…przynajmniej tak było do tej pory. Nie wiem czy egzaminy grudniowe są już na nowych zasadach (czyli jeden egzamin państwowy) czy jeszcze tak jak było. Ja zdawałam i test i egzamin ustny, który zdaje się teraz będzie już zlikwidowany.

  Jeżeli chodzi o dziecko…to napewno nie jest łatwiej, ale jest to wykonalne i ja się cieszę, że nie zrezygnowałam …
  …egzamin zdawałam w 2 miesiącu ciąży i pierwsze miesiące chodziłam z brzuszkiem, a potem już jak Jasiek był to najpierw 4 miesiące siedziałam z nim w domu, ale potem wróciłam na zajęcia, które my mieliśmy 1-2 razy w tygodniu … praktyki sądowe udało mi się jeszcze zaliczyć w ciąży więc nie miałam problemu.
  A wszyscy byli naprawdę bardzo pozytywnie do mnie nastawieni i nie spotkałam się nigdy (no może z jednym wyjątkiem) żeby ktoś mnie źle potraktował w związku z tym że jestem mamą, wręcz przeciwnie !!!

  Najlepiej jak się dowiesz w swojej Izbie jakie są warunki egzaminów i jak wygląda przebieg aplikacji…bo tak jak napisałam wcześniej, bardzo się one różnią. Ale jedno wiem napewno, że nie ma co czekać…jeżeli czujesz się przygotowana (chodzi mi o wiedzę) to idz na egzamin i zdawaj!

  Pozdrawiamy,
  Kasia&Janek

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close