bóle przy robieniu kupki

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #89335

  domi947

  Witajcie
  Pomóżcie, jestem zrozpaczona. Moja Dominika skończyła właśnie 3 miesiące. Karmię ją piersią i bardzo uważam na to co jem. Córcia ładnie przybiera na wadze. Prawie od samego urodzenia ma bóle podczas robienia kupki czy nawet puszczania bąków. Każdy z lekarzy z którymi rozmawiałam na ten temat twierdzi iż to kolka. Położne mówią iż może to być związane z „kreską jelitową” – słyszałyście o czymś takim?.
  Ja cały czas mam nadzieją iż rzeczywiście jest to osławiona kolka ale coraz bardziej zaczynam mieć wątpliwości. Kupki córci są ładne musztardowe, bóle nie występują na przykład tylko wieczorem ale przez cały dzień ilekroć idzie kupa, próbowaliśmy i INFACOLU i ESPUMISANU nic nie pomaga. Masowanie brzuszka, czy rozgrzewanie go pieluszką , suszarką czy w kąpieli powoduje jeszcze większe bóle i płacze mojej córci. Nie wiem już jak pomóc córci. Poradźcie proszę co robić. Może zrobić jej jakieś badania? usg brzuszka czy jakaś morfologię?

  #1460173

  mamamalinki

  Re: bóle przy robieniu kupki

  Przypuszczam że to jednak jest kolka. Moje dziecko dostało kolki w trzecim tygodniu życia, i przez najbliższe dwa – trzy tygodnie bóle kolki łapały ją nieregularnie, o różnych porach, i przez wiele godzin. Potem się unormowały i pojawiały od 18tej do 22giej.

  Druga sprawa – płacz przy kupkach i bączkach: bywa, że dziecko jeszcze nie bardzo umie to robić, niby pcha – a jednocześnie zaciska zwieracz odbytu, i nie może przez to wypchnąć zawartości jelita. Bolesne bączki przytrafiały się mojej małej i pewien starszy pediatra podpowiedział, żeby kupić gumową gruszkę do noska dla niemowląt, odciąć tą gumową rurkę, posmarować oliwką i kiedy dziecko bardzo cierpi, to delikatnie wsunąć końcóweczkę tej rurki do pupki tak żeby kiedy dziecko pcha bączka i napina się – nie zdołało jednocześnie zacisnąć zwieracz. Bączki wtedy wylatują z trzaskiem i świstem przez rurkę a dziecko odczuwa ulgę.
  Ja tak robiłam kiedy moja mała bardzo się męczyłą z bączkami.

  Edited by MamaMalinki on 2007/07/14 14:10.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close