Ciąza podwójna ale nie bliżniacza

Dziewczyny,

Od trzech miesięcy odwiedzałam na oddziele ginekologii a potem patologii ciąży koleżankę. Poznałysmy się we wrześniu gdy ja wylądowałam z krwawieniem a ona z przedwczesnymi skurczami w 24 tygodniu. Dziś byłam ICH odwiedzić- juz na aseptycznym:) Urodziła po wielu tygodniach strachu o życie ślicznego choć malutkiego ale zdrowego chłopca. Na tej sali leżała kobieta, która przed paroma dniami urodziła dwójkę dzieci: chłopca i dziewczynkę…ale jej przypadek jest strasznie dziwny i chyba bardzo rzadko się zdarza. Ciąza została rozwiązana w 38 tygodniu jak się okazało tylko jednego dziecka. Wiek dziewczynki lekarz ocenił na 34 tygodnie. Chłopiec ważył 3600 a dziewczynka tylko 1800- malutka bardzo.Okazało się, że gdy zaszła w ciążę cykl się nie zablokował i po miesiącu doszło do zapłodnienia drugiego jajeczka, stąd różnica w wieku maluchów. Nigdy bym nie przypuszczała, ze takie rzeczy naprawde się zdarzają. Znacie podobne przypadki?

Milena+ aniołek 17.09.2003

4 odpowiedzi na pytanie: Ciąza podwójna ale nie bliżniacza

jjjjjjjjjj2003-12-07 20:08:29

Re: Ciąza podwójna ale nie bliżniacza

Boże nieprawdopodobne, podwójna ciąża, cuda się zdarzają. Czy obydwoje dzieci urodziłysię zdrowe?

JOVI_z nadzieją na grudzień
falvit i folik

sasanka2003-12-07 20:35:27

Re: Ciąza podwójna ale nie bliżniacza

Tak, oboje są zdrowi, tyle że malutka jest wcześniakiem i leży w inkubatorze. Gdyby było odwrotnie, tzn. chłopiec byłby młodszy-prawdopodobnie by nie przeżył. Chłopcy są mniej wytrzymali i w tym okresie mają słabiej rozwiniete płucka. Malutka na szczęscei dobrze przybiera na wadze i we wtorek prawdopodobnie będzie mogłabyc wyjęta z inkubatora. Śliczne te maluchy:)

Milena+ aniołek 17.09.2003

jjjjjjjjjj2003-12-07 20:41:18

Re: Ciąza podwójna ale nie bliżniacza

Qrcze ale fajnie, życzę twojej koleżance aby maluchy były zdrowe i pięknie się rozwijały.

JOVI_z nadzieją na grudzień
falvit i folik

marti12003-12-08 08:23:52

Re: Ciąza podwójna ale nie bliżniacza

qrcze…jednak człowiek to naprawdę biologia…czasem dziwne rzeczy się zdarzają i dlatego ja wierzę, że niedługo będziemy tuliły nasze maleństwa bo organizm sam się przypomni :-))

Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciąza podwójna ale nie bliżniacza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Cytologia
Dziewczyny, mam pytanie. Na wynikach badania cytologicznego wymazu z pochwy przy nazwie bakterii podają nawias i plusy. Np. ( +) , (++), ( +++) - co oznacza poszczególna liczba tych
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
mam dość
Mam dość ludzi (mieszkam w bloku), którzy dzwonią uporczywie do naszych drzwi!!!!! Najczęściej wtedy kiedy uda mi się uśpić dzidziulka. Ciągle jacyś po klatce łażą: - dewotki z parafii, - kominiarze, - akwizytorzy
Czytaj dalej