Forum: Karmienie

Co z marchewki

Dostałam dla Julki wielki worek marchwi od moich rodziców – niesypana i nienaworzona itp. W związku z tym mam pytanie. Co można zrobić z tą marchwią żeby się nie zmarnowała ?? Ugotować i do słoiczków?? Znacie może jakieś przepisy na marchwiowe dania ??

1 odpowiedzi na pytanie: Co z marchewki

basik77 Dodane ponad rok temu,

Re: Co z marchewki

Takiej marchewce dobrze byłoby w kopcu, bo wtedy nie zestarzałaby się szybko.
W obiadkach Mateusza codziennie jest marchewka, łączę ją w różnych kombinacjach z warzywami – np. marchew, ziemniak, seler, buraczek; marchew, brokół lub kalafior albo marchew, pietruszka, seler, por, płatki owsiane lub kaszka kukurydziana, itp. Oczywiście robię też wersje obiadków z mięskiem. Do tego używam już trochę przypraw. Łączyć można na różne sposoby i wszystko jest bardzo dobre. Sama ugotowana marchewka przecież też jest pyszna.
Rzeczywiście w takiej marchewkowej sytuacji warto przygotować gotowe obiadki i do słoiczków, ale marchewkę można też zamrozić – pokroić w kostkę, sparzyć, do woreczka i zamrażarki.

Basia i Mateusz (11.02.2005)

Znasz odpowiedź na pytanie: Co z marchewki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Sprawdzone metody na KATAR pilnie kupię:)))
Jak zwykle złota, polska jesień a Szym ma katar. Nos zapchany, ciurkiem cieknie woda, co trzy minuty kichanie i gile do pasa:( Nie wspomnę o dzisiejszej nocy, wszystkie metody mnie zawiodły
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
krople....
Od 15 doby podaję córci vit D3, a dokładnie "Vigantol" i mam straszny problem z wlaniem kroplek do buzi, gdyż wiem, że nie można podawać na łyżeczce.Jak sobie radzicie ?
Czytaj dalej