Forum: Karmienie

Czy dobrze robię, że ściągam pokarm po zapaleniu piersi

Mam pytanko dotyczące piersi i karmienia. Nasza prawie 6 tyg córeczka podczas jednego karmienia ssie tylko jedną pierś. Drugiej tylko troszkę albo wcale. Ściągam więc z niej pokarm do odczucia ulgi. Dodam, że mała w nocy czasem nie budzi się do jedzonka przez cztery lub więcej godzin i ta pierś nieruszana nie wytrzymałaby. Jest bardzo twarda i ciężka.
Nie wiem czy dobrze robię z tym ściąganiem. Jakiś czas temu przechodziłam zapalenie piersi i boję się nawrotów. Wtedy bardzo dużo ściągałam i masowałam piersi. Być może przez to uruchomiłam większą produkcję mleka.
Oprócz tego ciągle bolą mnie piersi. Jak nabrzmiewają, to czuję pieczenie i szczypanie. Nie wiem czy to normalne.
Będę wdzięczna za wszelkie wypowiedzi na ten temat.

1 odpowiedzi na pytanie: Czy dobrze robię, że ściągam pokarm po zapaleniu piersi

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy dobrze robię???

Bardzo dobrze robisz. Po jakims czasie powinno się wszystko trochę ustabilizować. Ale do tego czasu ściągaj nadmiar pokarmu tylko później przystaw dziecko do tej piersi z której nie jadło. A jeżeli chodzi o to “szczypanie” podczas kiedy mleko zaczyna lecieć to u mnie zrobiło sie tak od 2 miesięcy, przez to wiem kiedy dokładnie zaczyna lecieć potokiem mleko 😉 NIe jest to zbyt przyjemne i czuję to w jednej piersi ale jest to tylko przez chwilę. Też mam nadzieję, że to nic złego.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy dobrze robię, że ściągam pokarm po zapaleniu piersi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Przyrost brzuszka w ósmym miesiącu
Tyle słyszałam od koleżanek, że w ósmym miesiącu następuje gwałtowny przyrost brzucha, największy w porównaniu z poprzednimi. Jestem już w 8 miesiącu (35 tydzień) i jakoś nie zauważyłam, żeby jakoś
Czytaj dalej
Dla starających się
Nagly zwrot akcji!!! (dlugie)
Dziewczyny obiecalam, ze napisze jak wroce od lekarza. Tak wiec bylam u innego gina niz zwykle. Chcialam z nim porozmawic na temat tych moich skapych miesiaczek i monitoringu cyklu. Tak
Czytaj dalej