Czy któraś z was miała udrożniane jajowody?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #15875

  anna

  Bardzo proszę o odpowiedź wszystkie dziewczyny, które wiedzą coś o operacjach udrożniania jajowodów. Mam stwierdzoną niedrożność, jestem już po 2 IVF i ostatnia deska ratunku to operacja. Słyszałam, że część kobiet zachodzi po tym w ciążę, nie wiem tylko ile, czy w ogóle warto to robić? Bardzo proszę o odpowiedź, bo jestem w ogromnej rozterce.

  #231506

  basiaz

  Re: Czy któraś z was miała udrożniane jajowody?

  Z informacji z literatury wynika, że skuteczność takiej opracji wynosi 30 – 60%, więc rozrzut jest duży. To zależy, jakie masz zrosty, ujście jajowodów itp. Wielu kobietom to pomogło. Niestety, u mnie skuteczność 0%, ale nie zniechęcaj się tym, ponieważ miałam wyjątkowo duże zrosty po wczęsniejszej operacji i zapaleniu przydatków. Sama operacja jest dosyć skomplikowana, dlatego radzę wybrać dobry ośrodek (polecam Polną w Poznaniu). Na szczęscie szybko się dochodzi do siebie, zostają dwie-trzy dziurki w brzuchu i to wszystko. Każda operacja niesie w sobie ryzyko, więc musisz sama zdecydować, czy tego chcesz. Ale w szpitalu spotkałam wiele dziewczyn po laparoskopii i nie słyszałam o powikłaniach. Więcej było po źle przeprowadzonej stymulacji. Życzę powodzenia. Basia  #231507

  anna

  Re: Czy któraś z was miała udrożniane jajowody?

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam czas do września, będę się więc zastanawiać….

  #231508

  marcela

  Re: Czy któraś z was miała udrożniane jajowody?

  witam ! chciałam ci powiedziec ze po laparoskopi bardzo duzo kobiet zachodzi w ciazy i naprawde warto zrobic taka operacje ja tez wlasnie bede miala laparoskopie i mam duza nadzieje ze mi sie uda czego zycze i tobie.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close