Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

Witam chciałam planować płeć dziewczynke nie wiem czy ktoś z was wiecie o płeć dziewczynkę, bardzo bym chcialam mieć córcię. Ale także z tego nie wiem czy to prawda ze jak po miesiączki mozliwe szansa mieć płeć dziewczynkę. Czy ktos z was tak planował jesli tak to pomóżcie miii 🙂 Pozdrawiam

Edited by Nikusia21 on 2006/11/28 18:05.

9 odpowiedzi na pytanie: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

adziamx3 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

wiesz ja przed zawarciem małżenstwa przechodzilam takie nauki o planowaniu rodziny.Tam bardzo poinformowana kobieta opowiadala wlasnie ze wszystko mozna zaplanowac, ona tak robiła i sie udalo.Jeżeli chcesz miec coreczke nalezy odbyc stosunek miedzy 1 a 3 dniem cyklu.(czyli ok 13 dnia licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki).I co najwazniejsze niech to bedzie jedyny stosunek w tym cyklu,poniewz kazda “poprawka” niesie ze soba ryzyko zwiekszenia liczby plemnikow meskich, a te sa szybsze , wiec moga przescignąc nawet juz dwa dni wedrujacą komorkę żenską.Ja tez w grudniu sprobuje tego sposobu 🙂 9 grudnia 🙂

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

W odpowiedzi na:


miedzy 1 a 3 dniem cyklu.(czyli ok 13 dnia licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki)


1 dzień cyklu – to w sam raz @

agakaster Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

ja gdzies czytalam o dietach na dziewczynke i chlopczyka Dieta „na dziewczynkę” powinna być bogata w wapń i magnez. Powinnaś jeść produkty mleczne, czekoladę, soję, orzechy, migdały, figi, fasolę, brokuły, ryby, gruboziarniste kasze, warzywa liściaste
tu masz wiecej danych
[Zobacz stronę]

agniecha

refik Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

Ty poważnie o tych dniach cyklu???Przecież to kompletna bzdura. Te nauczki to chyba prowadzila zakonnica , albo ty żle słuchałaś

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

1. dzien cyklu to 1. dzien krwawienia.

lotos Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

[Zobacz stronę]

i jeszcze to :

Syn czy córka?

łeć dziecka zależy od rodzaju plemnika, który wniknie do komórki jajowej. Wszystkie komórki jajowe zawierają chromosom X, plemniki zaś albo chromosom X albo Y. Połączenie chromosomów X i Y to chłopiec, zaś dwa chromosomy X (XX) to dziewczynka. Męskie i żeńskie plemniki są wytwarzane w takiej samej ilości i różnią się między sobą m.in. ilością DNA. Statystyki pokazują, że na każde 100 dziewczynek rodzi się 105 chłopców. Jednak proporcje wyrównują się szybko, tak że w wiek dojrzały wchodzi porównywalna liczba kobiet i mężczyzn (proporcja bliska 1:1).
Ludzkość chciała decydować o płci dziecka od zamierzchłych czasów. Arystoteles dla przykładu uważał, że ustawionie małżeńskiego łoża w kierunku północ – południe, zwiększa szanse na syna, zaś Anaksagoras dla osiągnięcia tego samego celu zalecał mężczyźnie seks na lewym boku. Również większość stosowanych obecnie metod np. kwaśna kąpiel po stosunku płciowym jest dalece zawodna, jedna można wyróżnić wśród nich te gwarantujące poczęcie dziecka o wymarzonej płci w granicach 70-98%.

Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Liverpool wykazały, że męskie potomstwo częściej mają męzczyźni reprezentujący wyższy status materialny. Również przy dużej różnicy wieku (5-15 lat) między partnerami szanse na chłopca wzrastają. Inną hipotezę przedstawiła psycholog V. Grant z Uniwersytetu Auckland z Nowej Zelandii. Badania na ok. 180 kobietach wykazało, że panie o cechach dominujących, zaradne i osiagajace sukcesy zawodowe częściej rodzą synów.

Niestety, nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności co do płci potomka, np. pod wpływem różnych przeżyć i wzruszeń może dojść do wcześniejszej owulacji. Mimo postępu nauki wszystkie cudowne metody są wciąż zawodne.

Poniżej przedstawiamy kilka metod pozwalających zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia chłopca lub dziewczynki. Powodzenia.

Metoda Franciszka Benendo

Metoda polskiego lekarza Franciszka Benendo sprawdza się w przypadku kobiet mających regularne cykle, najważniejsze jest bowiem określenie dokładnego dnia owulacji. Badania wykazały, że plemniki męskie jako bardziej ruchliwe, szybciej tracą żywotność, natomiast plemniki żeńskie są wolniejsze, ale dłużej żyją w sprzyjającym środowisku. Rodzice pragnący syna powinni współżyć zaraz po owulacji. Istnieje wtedy największe prawdopodobieństwo, że do komórki jajowej pierwsze dotrą szybkie plemniki męskie. Szansa na posiadanie dziewczynki są największe, gdy do stosunku doszło na 2-3 dni przed owulacją. W takiej sytuacji komórka jajowa zostaje zapłodniona przez żyjące dłużej i wytrzymalsze plemniki żeńskie. Kilkanaście lat temu zespół ginekologów-endokrynologów pod kierunkiem prof. Jerzego Tetera z Akademii Medycznej w Warszawie przetestował metodę. Badania kliniczne w kilkuset przypadkach potwierdziły jej skuteczność – jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej – w prawie 60%.

“Metoda dietetyczna” prof. Josepha Stolkowskiego

Dietę należy rozpocząć nie wcześniej jak 6 miesięcy i nie później niż 6 tygodni przed zapłodnieniem.

Jadłospis kobiety, która pragnie urodzić dziewczynkę, powinien być bogaty w wapń i magnez. Powinna zatem jeść dużo produktów mlecznych, soi, orzechów, fasoli, brokutów, ryb, a także gruboziarniste kasze, figi, migdały i warzywa liściaste.

Jeśli kobieta marzy o chłopcu, jej dieta powinna być bogata w sód i potas. Musi zawierać pomidory, ziemniaki, owoce cytrusowe, banany, pestki słonecznika, pietruszkę i miętę.

Odsetek niepowodzeń tego sposobu wynosi 24%. Jednak nie każda kobieta może zastosować się do zaleceń dietetycznych, np. z powodu nadciśnienia tętniczego.

Sposób dr. Ericssona

Pobiera się nasienie i odwirowywuje plemniki rozdzielając na X i Y. Plemnik pożądanej płci wszczepia się metodą sztucznego zapłodnienia. Skuteczność wynosi 70%. Podobną metodę opracowali naukowcy z Instytutu Genetyki i Sztucznego Zapłodnienia w Fairfax (w Virginia). Metoda polega na odseparowaniu plemników zawierających chromosomy X i Y, na podstawie różnicy ich masy DNA. Końcowym etapem jest inseminacja lub zapłodnienie in vitro. Nową techniką najłatwiej jest zaplanować płeć żeńską (85%), gorsze wyniki są uzyskiwane w przypadku chłopców (65%). Spośród 14 małżeństw, które chciały mieć dziewczynki i skorzystały z pomocy instytutu, 13 oczekuje już na urodzenie dziecka tej właśnie płci.

Selnas (Selekcja Naturalna Płci, sposób dr. Patricka Schouna)

Komórka jajowa może być naładowana dodatnio lub ujemnie i w zależności od tego przyciąga różne plemniki. W okresie ok. 240 dni, kiedy pozbawione jest ładunku elektrycznego, urodzi się chłopiec lub dziewczynka. W czasie 60-70 dni rozłóżonych w różnych okresach roku, kiedy jajo naładowane jest ujemnie, przyciąga plemniki “męskie” i może być spłodzony tylko chłopiec. Kolejne 60-70 dni w roku wynosi okres, gdy jajo naładowane jest dodatnio i przyciąga plemniki z chromosomem X, gwarantując poczęcie dziewczynki. Metoda Selnas pozwala oznaczyć u każdej kobiety (uwzględniając m.in. wiek, grupę krwi i datę ostatniej miesiączki), które dni predysponują do poczęcia dziecka określonej płci. Opracowywany jest indywidualny kalendarzyk “cyklów polaryzacji”. Jeśli wierzyć przeprowadzonym badaniom, u 153 na 155 par udało się zaplanować płeć dziecka. Metoda jest mało przydatna u kobiet, które mają nieregularne cykle miesięczne.

Ania i córeczka Domi (06.06.2005)i lipcowe Słoneczko

Edited by lotos on 2006/12/01 17:49.

sasik Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

Ja mam zamiar z moim chłopakiem postarać się o.. synka ^^ mojego wymarzonego hehe i spróbujemy 6 grudnia w Mikołajki ;3 trzymajcie kciuki ;* Tak samo jak ja trzymam za was 😉

nikusia21 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

No witam dzieki za radę wlasnie ja mam przyszła @ 6 grudnia na sw mikołaja 🙂 i was tez trzymam kciuki aby sie udała @.

Baby to Skarb- starania

serka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…

Ja przy 27 dniowym cyklu, w tym miesiącu skończyłam staranka na 8dc i niespodziewanie w 11dc miałam owulację, więc minęły trzy dni – zobaczymy czy sie udało. Lea pozdrowienia !!

Kubuś 98 i Maksiu 03 +staranka

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak mozna planować płeć (dziewczynka)…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Zdurniałam
Dziewczyny ja już całkowicie zdurniałam [img]/images/forum/icons/crazy.gif[/img] Pamiętacie jak w zeszłym miesiącu moja @ spłatała mi figla i najpierw plamienie potem dzień przerwy i dopiero @ i dlatego źle policzyłam dni
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
poród swissmed Gdańsk
WItam, chciałabym uzyskać od Was informacje na temat prywatnej kliniki swissmed w Gdansku i przeprowadzanych tam porodów. Czy któraś z Was rodziła tam już, lub może słyszała cokolwiek na temat tej
Czytaj dalej