Jakie ziółka pijecie

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #49577

  biadolik

  Dziewczyny,
  jakie ziółka pomagają zajść w ciążę. Widziałam na tym forum linki na strony, które proponują całe zestawy ziół, że aż można się pogubić. A jakie zioła wy stosujecie i polecacie?
  Bardzo liczę na waszą opinię.
  Biadolik

  #638728

  anecia

  Re: Jakie ziółka pijecie

  Biadolik, ja wlasnie jestem na etapie stosowania zioł, bo wierzę, że mogą pomóc. Ostatnio miałam różne dolegliwości i za każdym razem zioła mi pomagały. Przynajmniej nie musiałam się faszerować lekami. Ponieważ nie jestem jednak ekspertem w tej dziedzinie, to za każdym razem sprawdzam, co piję.

  Co do starań, to na bocianie (Leki) jest wątek o ziołach (najlepiej wpisz do wyszukiwarki zioła ) i tam wszystko znajdziesz. Są tam 3 różne mieszanki : dla dziewczyn z PCO, ojca Grzegorza (na pobudzenie jajników) i o. Klimuszki (podobno na rozpuszczenie zrostów i ogolnie na niepłodność) , które mają pomóc zaciążyć. Ja wykupiłam sobie drugi zestaw ziół z tej strony i zamierzam pić do owu, bo jest w jego składzie ruta i macierzanka, które mają właściwości poronne (przy dużych dawkach), ale ja na wszelki wypadek wolę do owu. A po owu zamierzam podpijać krwawnik i przywrotnik, gdyż jest on polecany dla kobiet po poronieniu.

  Oczywiście z ziołami trzeba ostrożnie i nie należy przesadzać, więc zastanawiam się czy tę mieszankę stosować codziennie. Muszę pomyśleć.

  Jak będziesz miała jakieś pytania, to pisz.

  Necia  #638729

  jaewa

  Re: Jakie ziółka pijecie

  jeśli mogę zapytać: w jaki sposób krwawnik i przywrotnik działa? Dlaczego jest polecany po poronieniach?

  EwA i Amelka aniołek 2.04.04

  #638730

  miyu

  Re: Jakie ziółka pijecie

  Namówiona przez Orange (gdzie Cię wcięło?) wypróbowałam ziółka i oto przepis, który wynalazłam na którymś forum a który zastosowałam w udanym cyklu 🙂 aczkolwiek nie twierdzę, że udało mi się przez zioła bo zaczęłam je stosować dopiero w połowie drugiej fazy cyklu ale jak widać nie zaszkodziły (a kto wie może pomogły w zagnieżdżeniu …). Jest to receptura jakiegoś ginekologa więc chyba ma sens 😉 piłam raz dziennie (łyżeczka ziół zaparzana 20 min)

  lebiodka (oregano) 50g
  koszyczek rumianku 50 g
  macierzanka 50 g
  pokrzywa 50 g
  rdest ptasi 50 g
  ruta 20 g
  nagietek 20 g
  nostrzyk 20 g

  Owocnych starań 🙂

  Miyu i ….

  #638731

  biadolik

  Re: Jakie ziółka pijecie

  Miyu,
  czy te ziółka należy pić przez cały cykl?
  Biadolik

  #638732

  miyu

  Re: Jakie ziółka pijecie

  nie czytałam o żadnych ograniczeniach więc raczej tak – to są zioła które nie działają w jakiś drastyczny sposób ale raczej tonująco na organizm – ja piłam w drugiej części cyklu tylko dlatego że akurat wtedy zdecydowałam się na ziółka 😉
  Pozdrawiam 🙂

  Miyu i ….  #638733

  anecia

  Re: Jakie ziółka pijecie

  Miyu, ja piję identyczne ziółka jak Ty. Mam pytanie czy Ty też odczuwałaś jajniki, bo ja odkąd zaczęłam stosować te zioła, to czuję charakterystyczny „ból” jajników. Ta mieszanka jest niby na ich pobudzenie, ale nie wiem czy przy takich dolegliwościach codzienne stosowanie ziółek jest dobre. Na bocianie dziewczyny też mają podobne objawy, ale pobudzenie to jedno, ale odczuwanie ich do południa (piję miesznkę na noc) jest OK.

  Biadolik, te ziółka można pić przez cały cykl, ale w składzie jest ruta i macierznka, które mają przy większej dawce działanie poronne, więc lepiej ich dosypać mniej. Ja będę je pić do owu.

  JaEwa, o krwawniku i przywrotniku przeczytałam w książce „Apteka Pana Boga”. Mają one podobno działać na lepsze ukrwienie macicy i wiązadeł macicznych. W ogóle są to typowe zioła „kobiece”, więc działają na narządy rodne. Wiem, że przywrotnik i krwawnik znajduje się też w składzie mieszanki o. Klimuszko dla kobiet starających się.

  Pozdrawiam i zyczę szybkich efektów.

  Necia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close