Języczek

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #18106

  anek

  Kochane mamusie powiedźcie mi, czy u 5-o tygodniowego dziecka normalne jest wysówanie języczka??? Moja Olka prawie cały czas ma jęzorek na wierzch, raz cały raz tylko koniuszek.
  Jak to jest z tym języczkiem???

  Anek i Oleńka ( 26.04.2003 )

  #254884

  daga25

  Re: Języczek

  Moja Zuzka już robi to coraz rzadziej. Na początku jednak, prawie ciągle miała go na wierzchu. Moja mama wciąż gadała:”może jej coś jest?”…. W końcu spytałam położną, a ona powiedziała żartem, że na chorobę Downa nie wygląda. Myślałam, że ją kopnę! Ale okazało się, że machanie jęzorkiem wynika z przeogromnej miłości Zuzy do cycucha – ciągle by go chciała mieć w pobliżu – jedynym ratunkiem jest smok, jednak za żadne Chiny ona go nie chce. No cóż….może kiedyś jej się odmieni….

  A jęzorek widać jak byk na załączonym obrazku. Pozdrawiam

  Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003  #254885

  basik

  Re: Języczek

  Do tej pory sie to zdarza… wczesniej, gdy meczylysmy sie z refluksem zoladkowym to wysuwanie mialo charakter jakby odruchu wymiotnego, jakby ja cos mdlilo. Teraz nie ulewa, a sa dni ze jezyczek pracuje.. lekarze to ignoruja. Ktoras z Dziewczyn pisala, ze czasami jest to powod do wizyt u logopedy (zalezy chyba jak te ruchy wygladaja), ale to chyba musi jakis lebski lekarz zdiagnozowac i pokierowac dziecko do odpowiedniego specjalisty.

  Basik i Tynia urodzona 3.10.2002

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close