KTO MI PODPOWIE-jak napisać w CV……….

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)
 • Autor
  Wpisy
 • #80212

  mamanikosia

  Przygotowuje się do poszukiwania pracy i muszę napisać cv, i nie wiem czy pisac w cv o urolpie wychowawczym? bo byłam zatrudniona w firmie od 2002 do 2006 z czego tak naprawdę pracowałam półtora roku reszta to zwolnienia lekarskie w czasie ciąży, urlopy: macierzyński wychowawczy i tp.i jak to ując w cv????pomóżcie, będę wdzięczna, pozdrawiam


  Ela&Nikodem 10-01-04

  #1101475

  dinna

  Re: KTO MI PODPOWIE-jak napisać w CV……….

  Szczerze powiedziawszy to nie pisalabym tego.
  Zakladam ze kogos kto przeglada CV i decyduje o rozmowie z kandydatem mogloby odstraszyc. Oczywiscie na rozmowie niczego bym nie ukrywala, raczej krotko bym powiedziala ze przebywalam na wychowaczym od do i tyle. A zwolnieniem w czasie ciazy tez bym sie nie chwalila, znow obawa ze ktos ocenilby to ze osoba bedzie chorowac i chodzic na zwolnienie.

  H.


  Piotruś 08.11.2005  #1101476

  jagoda

  Re: KTO MI PODPOWIE-jak napisać w CV……….

  Absolutnie nie pisz w cv ani liście motywacyjnym o urlopie wychowawczym ani zwolnieniach lekarskich.
  A jeśli zaproszą cię na rozmowę nie wspominaj o tym, że masz dziecko. A jeśli zapytają nie musisz na takie pytania odpowiadać.
  Na rozmowach o pracę byłam conajmniej kilkanaście razy i chwalenie się dzieckiem nigdy nie wyszło mi na dobre.

  Basia, Jagoda 3l i chybasynek (33 tydzien)

  #1101477

  pati7

  Re: KTO MI PODPOWIE-jak napisać w CV……….

  Napewno w CV nie pisz o wychowawczym, tylko podaj w jakim okresie byłaś zatrudniona. Oczywiście nie możesz tego ukrywać, ale nie pytana sama moim zdaniem nie powinnaś się z tym wychylać.
  Co do dziecka to moim zdanem nie powinnaś tego faktu ukrywać, bo wiadomo, ze jedno z pytań na rozmowie bedzie właśnie dotyczyło potomstwa. Z mojego doświadczenia wiem, że jedno dziecko i duże zapewnienia o tym, ze w razie choroby masz niepracującą mamę i teściową oraz dziadków (co wcale nie musi być prawdą) mogą wcale żle nie wpłynąc na Twoją ocenę u nowego pracodawcy.
  Powodzenia w szukaniu pracy.

  Mateuszek

  #1101478

  reno

  Re: KTO MI PODPOWIE-jak napisać w CV……….

  Nie pisz. W czasie rozmowy – nie wiem co doradzić, ja nigdy nie zadaję niedyskretnych pytań ale wiem, że takie padają. Jeśli skłamiesz lub coś zataisz, pracodawca i tak zobaczy wszystko na Twoim świadectwie pracy. Zatrudniłam niedawno babkę, którą w tym roku 3 razy zwolniono po okresie próbnym i ona nie wiedziała dlaczego – ja się zorientowałam kiedy zobaczyłam jej poprzednie świadectwa pracy. Ale dam jej szansę, przekonała mnie do siebie. Z kolei koleżanka nie mogła dostać pracy, zaproponowano jej stanowisko dopiero po rozmowie, kiedy nie wspomniała, że jest właśnie na wychowawczym. Ech, te dylematy … od strony pracodawcy też nie jest tak łatwo.

  Nadia, 2l 3m

  #1101479

  talka

  Re: KTO MI PODPOWIE-jak napisać w CV……….

  Nie pisz.. Wyjaśnisz na rozmowie, bo na rozmowie lepiej nie kłamać. I tak się wyda, a kłamiąc będziesz od razu “spalona”.
  Pozdrawiam. Talka  #1101480

  pauliina

  re

  Tutaj masz to rozwinięte

  #1101481

  pauliina

  odpowiedź

  Na pewno zostanie poruszony ten temat na rozmowie kwalifikacyjnej z doświadczenia powiem iż warto powiedzieć prawdę oraz dodać iż nie chce się mieć więcej dzieci [edytowane przez moderatora]

  #1101482

  moni2003

  w CV absolutnie nie pisz; daj sobie szansę na rozmowę wstępną i tam informuj… albo zapytają sami; dane kontaktowe w widocznym miejscu – żeby osoba rekrutująca nie musiała poszukiwać… i nr telefonu nie ciągiem – uwierz mi zaznaczanie palcem części nr skutecznie zniechęca do zadzwonienia…
  co tu jeszcze… a raczej na co ja zwracałam uwagę przy wstępnej selekcji CV…
  dla mnie ważną informacją był napisany zakres obowiązków…
  pisz o wszelkich umiejętnościach… nawet jak dla ciebie coś jest oczywiste – dla HRowca nie musi… a przynajmniej nie zawsze… mówię tu np o uprawnieniach
  przepraszam za chaos w wypowiedzi… późno już
  POWODZENIA W SZUKANIU PRACY

  #1101483

  koleta

  mamanikosia już chyba znalazła pracę 😉 Jej post był z 2006 😀  #1101484

  moni2003

  Zamieszczone przez koleta
  mamanikosia już chyba znalazła pracę 😉 Jej post był z 2006 😀

  :Wstyd::Wstyd::Wstyd:nawet nie spojrzałam na datę…

  #1101485

  marcini

  ciekawe szablony cv

  Witam
  A znacie jakieś ciekawe witryny internetowe z gotowymi szablonami. Coś w stylu:  #1101486

  maggd

  Napisz, że pracowałaś 1.5roku w zawodzie, a 2.5 byłaś na zwolnieniu lekarskim. To, że kobieta była na urlopie wychowawczym nie świadczy o niej źle, napisz prawdę bo wcześniej czy później i tak zostaniesz o to zapytana.

  Pozdrawiam.

  #1101487

  maggd

  Jeśli pragniesz zyskać w oczach pracodawcy to pisz prawdę. Napisz, że pracowałaś 1.5 roku w zawodzie, a następnie byłaś na urlopie wychowawczym. Bycie w ciąży, a następnie wychowywanie dziecka to również atut który można umieścić w swoim Curriculum Vitae.

  #1101488

  baniutka

  Zamieszczone przez maggd
  Jeśli pragniesz zyskać w oczach pracodawcy to pisz prawdę. Napisz, że pracowałaś 1.5 roku w zawodzie, a następnie byłaś na urlopie wychowawczym. Bycie w ciąży, a następnie wychowywanie dziecka to również atut który można umieścić w swoim Curriculum Vitae.

  czy aby na pewno w oczach pracodawcy?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 21)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close