nierówny oddech noworodka

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #64632

  pestka77

  Moja córeczka ma trzy tygodnie i martwi mnie jej oddech. Czasem (głównie podczas snu) oddycha dość szybko a za chwilę przestaje – to wstryzmanie oddechu trwa krótko 3 -5 sekund ale wygląda to niepokojąco. Czy powinnam się tym martwić, czy Wasze dzieciaczki zawsze oddychają równo?
  Pozdrawiam Monika

  #821063

  idalka77

  Re: nierówny oddech noworodka

  Rzadko który noworodek oddych równomiernie.
  Jeśli niepokoją cię bezdechy, to możesz zainstalować monitor oddechu, który wyłapie wszystkie bezdechy powyżej 20 sekund (poniżej są uznawane za normę) i powiadomi o tym ostrym sygnałem dzwiękowym.
  Ja taki monitor miała, bo syn urodził się w zamartwicy, wogóle nie oddychał a potem miał kłopoty z oddychaniem. Przez cały pobyt w szpitalu był monitorowany, więc dla bezpieczeństwa i spokoju duszy kupiliśmy też taki monitor do domu. Przez 5 miesięcy używania ani razu nie wyłapał żadnego bezdechu. Synek rozwija się dobrze, mimo, że nadal nie oddych miarowo.

  Aga, Edytka & Czarek  #821064

  qr-chuck

  Re: nierówny oddech noworodka

  Noworodki i małe niemowlaki tak mają – to jeszcze nie w pełni wykształcony układ nerwowy. Słyszałam opinię, że dobrze jest trzymać takiego malucha przy sobie (głównie chodziło o to, żeby spać z dzieckiem) bo wtedy dziecko automatycznie dostosowuje swój oddech do rytmu oddechu dorosłego i szybciej przez to rozwija się układ nerwowy. Ale nie wiem, ile w tym prawdy.
  Możesz poradzić się lekarza przy najbliższej wizycie, czy te okresy bezdechu nie są za długie – mnie sie wydaje, że normalne (Aśka właśnie tak oddychała), ale nie jestem lekarzem.
  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

  #821065

  elik

  Re: nierówny oddech noworodka

  Moj synek jak byl w wieku twojej coreczki tez bardzo nierowno oddychal, a jeszcze mial sapke i czasem „charczal” 🙂 az mnie nieraz ciarki przechodzily i zrywalam sie w nocy, czy wszystko w porzadku. Ale male dzieci czest tak maja – jeszcze ne do konca uksztaltowany uklad oddechowy (zwlaszcza krtan). Z czasem bylo coraz lepiej i lepiej, az oddech sie uspokoil i wyrownal. ALe i teraz czasem zdarzaja sie parosekundowe przerwy. To nic groznego.

  elik i antek 15 mies

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close