odebrałam wyniki – cytomegalia ( wynik wątpliwy)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #99854

  wihado

  Jutro idę do ginki, pojechałam odebrać wyniki badań laboratoryjnych

  no i załamałam się 🙁

  igm cytomegalia – wynik wątpliwy 0,70
  igg cytomegalia – 12,0 UA/ml
  i napisane:
  wskazana kontrola

  jej strasznie się zmartwiłam, badanie takie miałam robione pierwszy raz w życiu (w pierwszej ciąży nie robiłam), nie wiem kiedy ten wirus pojawił się w moim organiżmie 🙁

  zaczełam czytać co to za cholerstwo – no jeszcze bardziej się załamałam, bo nie zdawałam sobie sprawy z niebezpieczeństwa!!!

  wiem że tego się nie leczy w ciąży
  bozzzzze co teraz – normalnie płakać mi się chce 🙁

  #2568415

  kas

  Badania immunologiczne mają tę cechę, że jest pewien zakres, w którym wychodzi właśnie taki „wynik wątpliwy”. Może on być spowodowany wieloma rzeczami: okienkiem serologicznym przy zakażeniu, interferencją czegoś w surowicy… Popytaj się kiedy masz powtórzyć badanie i powtórz. Nie panikuj zanim nie uzyskasz powtórnego wyniku.  #2568416

  paszulka

  W ciąży miano IgM może się podwyższyć. Powinnaś teraz badnia powtórzyć i zobaczyć jak się zmieniają i lekarze powinni określić kiedy było zakażenie pierwotne. Najniebezpieczniejsze jest w I trymestrze. Często też na tym etapie powoduje poronienia… przertwałaś najgorsze, więc możesz odetchnąć…
  Sprawdź dla świętego spokoju co i jak i kiedy było zakżenie!
  Dlaczego dopiero teraz zrobiłaś te badania??

  #2568417

  wihado

  Zamieszczone przez paszula
  W ciąży miano IgM może się podwyższyć. Powinnaś teraz badnia powtórzyć i zobaczyć jak się zmieniają i lekarze powinni określić kiedy było zakażenie pierwotne. Najniebezpieczniejsze jest w I trymestrze. Często też na tym etapie powoduje poronienia… przertwałaś najgorsze, więc możesz odetchnąć…
  Sprawdź dla świętego spokoju co i jak i kiedy było zakżenie!
  Dlaczego dopiero teraz zrobiłaś te badania??

  robiłam dopiero teraz bo ginka zleca to badanie pod koniec razem z powtórnym badaniem toxoplazmozy.
  Według badań wszystko z malutką jest ok , nie stwierdzono żadnych wad , nie jest mała co często jest objawem zakażenia)
  Dzwoniłam do ginki wczoraj bo naprawdę się strasznie denerwuje i powiedziała, że będzie to potrzebna informacja dla pediatry , że na etapie ciąży i tak sie nic z tym nie robi . 🙁

  Robiąc powtórne badanie w przypadku gdy Igm będzie większe – sprawa jest jasna obecnie jestem chora , ale jeśli będzie mniejsze to i tak chyba się nie dowiem kiedy się tym zaraziłam , czy przed ciążą czy w trakcie ?
  Oczywiście powtórze badanie ale chyba z tego co czytałam dopiero pobierająć krew pępowinową od małej dowiem się czy się zaraziła i czy będzie miała cytomegalię wrodzoną ( najbardziej niebezpieczną )?

  🙁 noc nie przespana :(:(

  #2568418

  paszulka

  Nie mam pewności ale.. jeśli teraz IgM będzie rosło to oznacza, że to świeża infekcja… a tak jak pisałam najbardziej niebezpieczna cytomegalia to ta pierwotna w I trymestrze.
  To Twoje pierwsze dziecko, łożysko na pewno jest mocne… może nie przepuści tego świństwa.
  Trzymam kciuki aby wynik kolejnego badania wyszedł jak najbardziej CIę zadowalający!!:Kciuki:

  #2568419

  magda-29

  Ig M w przypadku CMV mogą się utrzymywać nawet do 18 miesiecy po infekcji, więc może przed ciążą przechodziłaś. Jeśli Ig G w ciągu 2 tygodni wzrośnie 4 razy to też przemawia za świeżą infekcją, poza tym warto byłoby oznaczyć awidność, badanie to mówi czy raczej jest to świeża infekcja czy przebyta w przeszłości.

  Może miałaś kontakt z jakimis małymi dziećmi, bo to one ze żłobka często przynoszą i duża ilość wirusa wydala się w moczu, więc zmieniając pieluszki takiego dziecka możemy załapać, poza tym drogą kropelkową też możemy się zarazić.

  Trzymam kciuki  #2568420

  gotka

  Docuś..:Kciuki:

  #2568421

  kura-plemienna

  Kurzcze zajrzałam do badań, które robiono mi i Basiucie po porodzie (2 tygodnie) i co znalazłam:
  CMV_G Baśki 184,6 AU/mL (norma 0,0 – 15,00) wyniki POSITIVE
  CMV_G moje >250 AU/mL (noma 0,0 – 15,00) wynik POSITVE

  TOXO_G
  CMV_M
  TOXO_M
  ujemne w obu przypadkach.

  Kurcze a nikt mi nic nie móił, ze coś jest nie tak i mam sie gdzieś zgłosić. Biorąc pod uwagę mój pobyt w szpitalu po porodzie (prawie 3 tygodnie) takich świstków z badaniami miałam tonę i nie zwróciłam uwagi na właśnie ten.

  Dla pocieszenia mój dzieci zdrowy i nic mu większego nie dolega!!!

  #2568422

  wihado

  Dzięki za wszystkie słowa pocieszenia i za to :Przytulam:

  Byłam u dwóch lekarzy na konsultacji , przeanalizowali przebieg ciąży na podstawie wszystkich badań z 8 miesięcy – nie biorą pod uwagę wcale możliwości aby mała miała cytomegalię wrodzoną ( czyli tę najgorszą)

  oczywiście mam powtórzyć badania po 20-stym i zobaczymy co pokażą , malutkiej lekarka pobierze odrazu po porodzie krew i wszystko przebada
  troszkę jestem spokojniejsza i nie dramatyzuje –
  – ale boje się jak cholera !!!
  boje się wyniku badań !

  #2568423

  paszulka

  Myślę, że skoro lekarze tak mówią to będzie ok… nie dawali by Ci złudnych nadzieji! Badania trzeba zrobić profilaktycznie… tego w końcu wymagamy od naszej kochanej służby zdrowia… żeby sprawdzali dokładnie wszystko!!
  Trzymam kciuki za Twoje dobre samopoczucie i spokój a i potem za dobre wyniki!! :):Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close