przekrzywianie główki

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7143

  julka

  Moja 10 tygodniowa córcia ciągle z uporem przekrzywia główkę w prawą stronę, czy jest to niebezpieczne i z czym to się wiąże.

  #130117

  elwira

  Re: przekrzywianie główki

  Julko!Miałam taki sam problem z moją córką,która ma teraz już 9 miesięcy.Od urodzenia układała głowę w jedną stronę,jest wcześniakiem,dlatego mój niepokój wzrastał z każdym dniem.Z czasem nieznacznie zniekształciła sobie główkę.Okazało się,że jest to kurcz mięśnia szyjno-obojczykowo-piersiowego.Etiologia jest nie do określenia w jednoznaczny sposób.Przez 2 m-ce chodziłyśmy na masaże do poradni rehabilitacyjnej.Teraz jest wszystko w porządku,główka ukształtowana równomiernie,a córka lubi już spać na dwie strony.Jeżeli chciałabyś wiedzieć więcej,podaj adres,a z pewnością odpiszę.Pozdrawiam.  #130118

  luiza

  Re: przekrzywianie główki

  Witam. Mój synek, obecnie ma 5,5 m-ca, przekrzywiał główkę po urodzeniu, spał i leżał trzymając głowę w jednej pozycji. Najlepiej iść do dziecięcego ortopedy i zbadać, czy nie jest to kurcz mięśnia. U nas okazało się tylko pozostałością po ułożeniu w moim brzuchu. Obyło się więc bez masaży itp. ale przekręcaliśmy mu główkę i wymuszaliśmy odwracanie w drugą stronę poprzez podchodzenie do łóżeczka z właściwej strony. Koniecznie udajcie się do ortopedy. Zawsze lepiej mieć pewność, że wszystko ok. Pozdrawiam.

  Luiza

  #130119

  agakuba

  Re: przekrzywianie główki

  Najlepiej zgłoś ten problem pediatrze. Moja córka jak była taka malutka też najczęściej przekręcała główkę w jedną stronę. Dostaliśmy skierowanie do neurologa i okazało się, że ma asymetrię ułożeniową. Ale ponoć wiele dzieci to ma tuż po urodzeniu i z czasem sama ona zanika. U nas nie wymagało to żadnej rehabilitacji i ograniczyło się do kilku wizyt u neurologa. Jak mała zaczęła siadać wszystko się unormowało.

  Agnieszka z Emilką (14.08.2003)

  #130120

  jane

  Re: przekrzywianie główki

  Moja Małgosia długo przekrzywiała główkę na jedną stronę. Pediatra jednak powiedziała, że czasem tak dzieci mają i sama z tego wyrośnie. Tak się też stało.

  Ale dla „spokojności” skonsultuj swój przypadek ze swoim lekarzem.

  Jane, Małgosia 19m i

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close