Raczkujące dziecko i kominek

Monika ma 8 miesięcy. Jeszcze nie raczkuje ale kiedyś zacznie. Mamy w domu kominek i zastanawiam się jak go zabezpieczyć przed dzieckiem. Monika jak siedzi w pokoju bardzo lubi patrzeć na ogień w kominku. Boję się, że jak ruszy, to będzie chciała sprwadzić co to jest !
Macie jakieś pomysły?


Monika 07.04.04

5 odpowiedzi na pytanie: Raczkujące dziecko i kominek

anastazja2004-12-13 12:34:26

Re: Raczkujące dziecko i kominek

Jesli masz wbudowany kominek to nie mam pomyslu 🙁
Jesli wolno stojacy (my taki mamy) to proponuje krate ozdobna wkolo i nad kominkiem , otwierana z przodu . My taka mamy zamiar zamowic z ladnym motywem typu liscie itp. Obecnie mamy prowizorke zbita przez mojego meza z drewna , ale sprawsdza sie . Nie wyglada to pieknie , ale jak Jagodzia sie wywali to nie wpada na kominek i nie wpadnie jej tam pilka lub inna zabawka .

Pozdrawiam

Jagodzia 01.08.03

dominikak2004-12-13 16:57:36

Re: Raczkujące dziecko i kominek

Hej, my przezczterylata wynajmowalimy pokój wkamienicyi ieliśmypieckaflowy.Zrobiliśmytakipłotekze staregołóżeczka i zamontowaliśmy go dookoła pieca. Wyglądało to ładnie, było praktyczne,bo wieszałam pranie:P Niewiem, tylko,jak by się to uCiebie sprawdziło. Pozdrawiam

monikaapj2004-12-14 09:39:08

Re: Raczkujące dziecko i kominek

My kominka nie mamy JESZCZE, ale dziadkowie mają – na początku zastawiali dojście do kominka koszem z drwami (ale to brzmi, ble) i zanim BAcha wyjęła wszystkie kawałki z kosza, już była znudzona, teraz dziadki zakupiły płotek.

Monika i Basia (22.09.2003)

joanka52004-12-14 10:29:59

Re: Raczkujące dziecko i kominek

Mamy kominek wolnostojący i to obustronny, ale z raczkująca Jagą nie było problemów. Żar bijący od kominka skutecznie sprawiał, że obchodziła go szerokim łukiem. Problemy zaczęły się kiedy młoda zaczęła chodzić, bo ruchy ma jeszcze nieskoordynowane i czasem zdarzy jej się zatoczyć na kominek. Więc zastawiamy go rattanowymi fotelami, od strony salonu. W przyszłości nie przewiduję problemów, bo Jaga sparzyła spobie już niegroźnie koniec paluszka i zapamiętała to bardzo dokładnie.

Joanka i Jagoda (04.09.03)

asia802004-12-15 08:29:02

Re: Raczkujące dziecko i kominek

A my niestety nie korzystamy z kominka, bo Oli jest przy nim w tempie piec razy szybszym niz my 🙁 Niestety obstawienie nie jest specjalnie mozliwe bo jest wbudowany na srodku pokoju (cos a’la wyspa). Myslelismy o plotku z desek, kutym lub plastikowym, ale przy temperaturze ktora od niego bije nic nie jest do konca wlasciwe…..

Asia i Oliwierek 14.01.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Raczkujące dziecko i kominek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Boję się starości
Tak mnie naszła taka refleksja. Coraz częściej słyszę o śmierci babć moich koleżanek i tak sobie pomyślałm o mojej babci. Ma 77 lat, jest żywiołową, pełną życia starszą kobietą, nie
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
ciąża a urosept
Mam pytanko odnośnie bakterii w moczu: czy któraś z Was leczyła może tę przypadłość jakimiś lekami? Mi lekarz zalecił stosowanie uroseptu, może ktoś też go brał?
Czytaj dalej