Skaza białkowa

Mój mały (2 m-ce) ma skaze białkową. Cały czas pojawia mu się wysypka na buzi i ma całe szirstkie ciało.
Byłam już u alergologa, przepisał maść z lekkim sterydem na ziany na buzi i lipobasse na ciało oraz zalecił kąpiele w oilatum lub mace ziemniaczanej.
Karmię go piersią i dokarmiam bebilonem pepti.
Mimo że stosuję się do wszystkich zaleceń lekarza i jestem na diecie (zero nabiału, cytrusów itp.) to małemu pojawiaja się ta wysypka na buźce.
Czy u Waszych dzieci tez to tak długo trwało?
Czy to kiedyś zniknie?
Nina i Tymuś

Mimo że stosuj

5 odpowiedzi na pytanie: Skaza białkowa

lilavati2005-10-07 09:28:49

Re: Skaza białkowa

Niestety, skaza to takie paskudztwo co trawa i trwa, u nas masakra byla do roku czasu, wysypka cały czas bez przerwy, teraz jest dużo lepiej, ja już twierdzę, że mały nie ma praktycznie nic, lekarka, że skaza jeszcze jest ale nie jest źle.

Pocieszające jest to, że większość dzieci z tego wyrasta.

Wejdź do kącika[Zobacz stronę] (cz1 też ciekawa), tam jest więcej osób mających podobne problemy, pewnie coś doradzą

A co do pytania o BP, zastanawiam się czy dobrze trafiliście z mleczkiem, jeśli szybciej takich objawów nie było to może to mleczko mu nie służy i trzeba je zmienić

Powodzenia
Ania

Mati 19.04.04

anetkaanetka2005-10-07 21:13:03

Re: Skaza białkowa

A może to trądzik młodzieńczy????? A tak w ogóle to dokarmiasz córkę tym Bebilonem pepti bo nie starcza pokarmu czy wymysł lekarza? Moja właśnie na niego jest uczulona. Jak byłam z córką u gastroentrologa to ona podkreśliła, że najlepsze dla alergików jest karmienie piersią !!! I nieuzasadnione jest dokarmianie Bebilonem pepti czy innymi preparatami mlekozastępczymi chyba, że matka nie może karmić piersią.Na tak wczesnym etapie laktacji to dokarmianie może wyrządzić dużo szkody tzn stopniowe zmniejszanie sie pokarmu w piersiach a w konsekwencji odstawienie od piersi. A dziecko z alergią dobrze karmić min. 6 miesięcy samą piersią ( zalecenia WHO).
Pozdrawiam

Aneta mama Amelki (03.03.2005.)

alina2005-10-10 06:41:59

Re: Skaza białkowa

Dominik(starszy syn) miał skazę białkową. Pił mleko sojowe a potem kozie.I tak do 4 lat. Monika piła humanę sl a od 6 mieiąca już “normalne” mleko dla dzieci. Kupowałam jej mleko w niemczech zagęszczeone kaszką MILASAN. Okoł 14 miesiąca Monika nie chciała pić mleka z butelki i zaczełam jej robić kaszki na mleku z kartonika (łaciate itp.) no i od trzech tygodni Monika jest kompletnie wysypana…Na buzi ma suche plamy. Na burzuchu i plechach też. Zaczełam kupować jej mleko w kartonie nestle junior i powoli plamy na plecach i brzychu zanikają. Jak nie znikną za miesiąc całkiem, to będzie dostawała mleko kozie.

pozdrawiam Alina, Dominik(10lat) i Monika(1,5roku)

monti2005-10-10 08:26:19

Re: Skaza białkowa

U nas skaza wyszła na jaw w 6 tygodniu. Zaczęło się niewinnie kilka plamek i mimo mojej ścisłej diety wysypka rozszerzyła się na całe ciałko.
Zalecenia alergologa jak i dwóch lekarzy piediatrów, było jedno – karmienie wyłącznie piersią do minimum 7 miesiąca i nie dokarmianie. Swoją dietę powolutku rozszerzałam i dbałam żeby się tylko nie pogarszało. Stosowałam maść cholesterolową na zmianę z mleczkiem Topialyse z serii SVR (drogie, ale jest to butla 500ml i bardzo wydajne -polecam). DO kąpieli Balneum. Podawałam jeszcze kropelki Fenistil. Stan skóry zaczął się poprawiać ok. 6-7 miesiąca i obecnie skórka wygląda bardzo ładnie. Jednak nabiału nie mogę jeść w dalszym ciągu, mimo kilku prób, bo wyskakują wtedy szorstkie plamki.
Skutkiem ubocznym jest przywiązanie Oliwki do cycucha i niechęć do butli. Nie mogę wyjść do kibelka bo jest krzyk a tu na studia czas wracać.
Pozdrawiam

Monika i Oliwka (04.01.05)

chilli2005-10-10 09:05:33

Re: Skaza białkowa

a nie używasz jakiegoś kremu dla dzieci?

córka (10.03.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Skaza białkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
pediatra - Warszawa Ochota
Poszukuję dobrego pediatry, który ma podpisaną umowę z NFZ na terenie Ochoty. Możecie kogoś polecić? Sylwia mama Antosia (9.9.2002) i Jasia (najprawdopodobniej 19.10.2005)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Skaza białkowa
Mój mały (2 m-ce) ma skaze białkową. Cały czas pojawia mu się wysypka na buzi i ma całe szorstkie ciało. Byłam już u alergologa, przepisał maść z lekkim sterydem na
Czytaj dalej