tak długo bez kupki?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #56677

  sasanka

  Moja dziesięciotygodniowa córeczka od kilku dobrych dni nie zrobiła kupki. Wcześniej jej się to nie zdarzało i kupka pojawiała się w prawie każdej pieluszce. W piątek rozmawiałam o tym z pediatrą. Kupkę zrobiła po trzech dniach po zaaplikowaniu jej czopka glicerynowego. Lekarka stwierdziła, że trzy dni to nic takiego i że z czopkami też nie należy przesadzać, bo dziecko może się przyzwyczić. Tymczasem mała już od 5 dni nie zrobiła żadnej kupki i to mnie bardzo martwi. Nie ma twardego brzuszka, nie ma tempratury, puszcza tylko bączki. Czy to normalne? Czy tak może być? Ile dni tej kupki może nie być? Dodam jeszcze, że od piątku dokarmiam ją NAN1, może to tez mam wpływ? Poradźcie, bo już sama nie wiem i bardzo się martwię.
  Dziękuję
  Pozdrawiamy

  Milena&Miriam 26.8.2004

  #725665

  agi9

  Re: tak długo bez kupki?

  Nie wiem jak przy tym dokarmianiu, bo przy karmieniu piersią to jest normalne. Kupy może nie być nawet tydzień i dłużej. Jak już jest to normalna. Po prostu jest to taki etap rozwoju układu pokarmowego. Problem byłby, gdyby okazała się twarda co przy dokarmianiu może się zdarzać. My też już przechodziliśmy „tygodniówki”, „pięciodniówki” a teraz się ustatkowało i jest raz na dzień lub raz na 2 dni.Charakterystyczne, że z kilkunastu dziennie nagle nie ma przez kilka dni.

  Aga, Pawełek, Paulinka (04.09.04)  #725666

  justborn

  Re: tak długo bez kupki?

  Kuba kiedy miał 2-3 miesiące potrafił nie robić kupy nawet 7-8 dni. też bardzo mnie to martwiło, ale skoro nie widać było by jakoś mu to specjalnie przeszkadzało nie ingerowałam czopkami. jedyne co zrobiłam to podanie mu soku jabłkowego kiedy miał 3,5 miesiąca, co troszke poprawiło sytuację. od kiedy przeszedł na bardziej ludzkie jedzenie kupy pojawiają się do 2 dni.

  #725667

  usianka

  Re: tak długo bez kupki?

  5 dni moze sie zdarzyc przy karmieniu piersią. Jesli brzusio nie boli to nie ma powodu do niepokoju. No a poza tym piszesz ze wprowadzilas Nan – to calkowita nowosc dla Twojej córeczki, jej uklad pokarmowy musi sie do tego przyzwyczaic. W Nanie jest sporo zelaza – moze troche zapierac. No i sie nie zdziw jak kupa bedzie zielona ….
  pozdrawiamy

  Ula – mama Emilki (4.XI.2003)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close