Test podwójny

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #45950

  Anonim

  Na kilka dni przed USG połówkowym (chyba cos pokręciłam !!! – nie może być połówkowe tak wcześnie ) kazano mi zrobić „test podwójny”(koniecznie przed 12 tygodniem bo potem już za późno) … nie mam bladego pojęcia co to za badanie… czemu służy… itd… czy ktoś mógłby mi pomóc !!! Może moja niewiedza wyda Wam się śmieszna ale ja po prostu nie wiem… Dziękuję bardzo…

  Edited by skrzydlata on 2004/05/14 13:27.

  #596014

  misioaczek

  Re: Test podwójny

  Wydaje ni się, że wkradły się jakieś nieścisłości do Twojej wypowiedzi. Gdzie 12 t.c. a gdzie USG połówkowe, które robi sięok. 20-22 t.c. ?
  Dopytaj się dokładnie lekarza, a swoją droga jak można komuś kazać zrobić badania i zostawić samej sobie !?
  Wracając do tematu :
  Najprawdopodobniej chodzi o test PAPP-A, w którym oznacza się z krwi matki poziom wolnej podjednostki BHCG oraz białka ciążowego. Bierze się rownież pod uwagę przezierność karkową (NT) którą można zmieżyc na USG. Przezierność karkową robi się między 12-14 tyg, a oznaczenia biochemiczne między 10-14 tyg.
  Na podstawie tych danych oblicza się prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka wad genetycznych.

  Pozdrawiam Ania  #596015

  Anonim

  Re: Test podwójny

  Dzięki za wyjaśnienia… hm… … mam zrobić to USG teraz i po 22 tygodniu.. nie wiem dlaczego… ale tak sobie życzą !!! i potwierdziło to trzech lekarzy choc przyznam, że sama jestem w lekkim szoku !!!
  Połówkowe wg mnie wykonuje się w połowie ciąży… hm… coś chyba tutaj nie gra… a może ja z nadmiaru wrażen coś pokręciłam … pewnie tak…

  Edited by skrzydlata on 2004/05/14 13:29.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close