tran a szczepienie

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #90205

  egipcjanka

  Hej Dziewczyny!!! Ostatnio dużo tu o szczepieniach. Ja ponad miesiąc temu zaszczepiłam Adasia MMR. Co prawda słyszałam coś o powikłaniach, ale dopiero teraz przeżyłam wstrząs. Na razie nic się nie dzieje, nawet nie miał gorączki, tylko w dniu szczepienia był trochę marudny. Jednak zaczynam się stresować, bo to co pisała Ciku… aż włos jeży się na głowie! Gdzieś obiło mi się o uszy że podawanie tranu może złagodzić skutki uboczne szczepionki. Słyszałyście o tym? Czy to chodzi o MMR, czy o każdą szczepionkę? I jak go trzeba podawać? Przed szczepieniem czy po? Pisałyście też że pomocny jest lakcid czy lacidofil.

  Adaś(20.07.06)

  #1504561

  ciku

  Re: tran a szczepienie

  Tak, podawanie tranu może zapobiec wystapieniu autyzmu, ale to wszystko sa hipotezy. Wirus odry jeśli zaatakuje jelita i mózg to doprowadza do „wysysania” z ogranizmu witaminy A. Intensywna suplementacja tranu w trakcie szczepienia MMR oraz w 3 miesiące po może zapobieć prawdopodobnie niektórym formom autyzmu. Innych szczepionek to nie dotyczy oraz ta informacja jest jedynie wielce prawdopodobna, ale nie udowodniona ( jak wszystko inne związane z autyzmem).  #1504562

  egipcjanka

  Re: tran a szczepienie

  Dzięki Ciku, w poniedziałek kupię tran i zacznę go dawać Adasiowi. Co prawda na razie nic się nie dzieje, ale teraz to jedyne co mogę zrobić. Jeszcze raz dzięki.

  Adaś(20.07.06)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close