tran a szczepienie

Hej Dziewczyny!!! Ostatnio dużo tu o szczepieniach. Ja ponad miesiąc temu zaszczepiłam Adasia MMR. Co prawda słyszałam coś o powikłaniach, ale dopiero teraz przeżyłam wstrząs. Na razie nic się nie dzieje, nawet nie miał gorączki, tylko w dniu szczepienia był trochę marudny. Jednak zaczynam się stresować, bo to co pisała Ciku… aż włos jeży się na głowie! Gdzieś obiło mi się o uszy że podawanie tranu może złagodzić skutki uboczne szczepionki. Słyszałyście o tym? Czy to chodzi o MMR, czy o każdą szczepionkę? I jak go trzeba podawać? Przed szczepieniem czy po? Pisałyście też że pomocny jest lakcid czy lacidofil.

Adaś(20.07.06)

2 odpowiedzi na pytanie: tran a szczepienie

ciku2007-09-21 19:36:58

Re: tran a szczepienie

Tak, podawanie tranu może zapobiec wystapieniu autyzmu, ale to wszystko sa hipotezy. Wirus odry jeśli zaatakuje jelita i mózg to doprowadza do “wysysania” z ogranizmu witaminy A. Intensywna suplementacja tranu w trakcie szczepienia MMR oraz w 3 miesiące po może zapobieć prawdopodobnie niektórym formom autyzmu. Innych szczepionek to nie dotyczy oraz ta informacja jest jedynie wielce prawdopodobna, ale nie udowodniona ( jak wszystko inne związane z autyzmem).

egipcjanka2007-09-22 17:43:43

Re: tran a szczepienie

Dzięki Ciku, w poniedziałek kupię tran i zacznę go dawać Adasiowi. Co prawda na razie nic się nie dzieje, ale teraz to jedyne co mogę zrobić. Jeszcze raz dzięki.

Adaś(20.07.06)

Znasz odpowiedź na pytanie: tran a szczepienie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Dziękuje za wsparcie
Witajcie. Z całego serca dziękuje Wam za wsparcie. Naprawde poczułam się lepiej. Uwielbiam to forum. Kolejna wizyte mam 02.10, napisze Wam jak było. Pozdrawiam i ściskam Was mocno.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wzdęcia
dziewczyny co mozna brać w ciąży na wzdęcia bo poprostu cokolwiek zjem mam brzuch jak piłke i mnie boli !!I nie moge spać zreszta cąły dzień tak jst juz wyeliminowałam
Czytaj dalej