To imię dla chłopca symbolizuje sukces i powodzenie. Rodzice je uwielbiają, w 2023 już 1184 razy

Dawniej uważano, że imię stanowi rodzaj wróżby na całe życie dla osoby, która je nosi. Dlatego też dbano o to, aby wybierać przede wszystkim propozycje niosące pozytywne przesłanie. Dziś tradycja ta nie jest już tak istotna, ale nadal wielu rodziców, poszukując idealnego imienia, przykłada sporą wagę do jego znaczenia. Prawdopodobnie ta kwestia odpowiada za popularność tego imienia dla chłopca.

To imię to zwiastun sukcesu

Wiktor to jedno z tych imion, które budzi przede wszystkim pozytywne skojarzenia. Zdaniem wielu brzmi naprawdę wyjątkowo i dostojnie, ale ma sympatyczne i urocze zdrobnienia: Wiktorek, Wikuś. Swoją popularność w ostatnich latach Wiktor zawdzięcza jednak nie tylko pięknemu brzmieniu, ale także oryginalnemu znaczeniu. Imię to pochodzi bowiem od łacińskiego słowa “victor” oznaczającego “zwycięzce”. Nazwanie dziecka w ten sposób może być dobrą wróżbą na przyszłość.

Z każdym rokiem popularność imienia Wiktor zdecydowanie rośnie. W 2022 roku nadano je aż 2709, a od początku tego roku nazwano tak 1184 chłopców, dzięki czemu imię plasuje się na 20. miejscu w rankingu.

Zobacz: To imię stało się hitem dzięki kultowej książce i ekranizacji. Kiedyś Polacy je uwielbiali, dziś wyszło już z mody

Te propozycje coraz bardziej podobają się rodzicom

W ostatnich latach rodzice coraz częściej wybierają imię Wiktor. W 2023 zamyka ono pierwszą dwudziestkę rankingu, a wiele wskazuje na to, że wciąż będzie pięło się na szczyt. To jednak niejedyne imię, które ma szansę w najbliższych latach zawalczyć o TOP10. Te imiona również intensywnie zyskują na popularności:

  • Michał – w 2023 nadane 1139 razy,
  • Miłosz – w 2023 nadane 947 razy,
  • Julian – w 2023 nadane 896 razy,
  • Oskar – w 2023 nadane 813 razy,
  • Bruno – w 2023 nadane 578 razy,
  • Hubert – w 2023 nadane 558 razy.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo