To imię dla dziewczynki błyskawicznie zyskuje popularność. Jest niezwykle eleganckie i klasyczne

Jeszcze kilka lat temu imię to otrzymywało niewiele dziewczynek. Z roku na rok zyskuje ono jednak na popularności i coraz więcej rodziców decyduje się nazwać tak swoje dziecko. Nic w tym dziwnego, ponieważ imię to jest bardzo eleganckie i klasyczne, a dzięki temu ponadczasowe.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się tradycyjne i klasyczne imiona. Na szczycie rankingu znajdują się takie imiona, jak Zofia czy Hanna. Rodzice coraz częściej decydują się na niedoceniane dotąd imię, Franciszka. To żeński odpowiednik imienia Franciszek. Ma  ono germańskie korzenie i wzięło się od słowa “frank”, czyli człowiek z plemienia Franków. W Polsce pojawiło się po raz pierwszy w XIX wieku.

Sprawdź: Najpiękniejsze greckie imiona żeńskie. Jedno znów króluje w rankingu, a kolejne coraz bardziej podbijają serca rodziców

Ponadczasowe imię dla dziewczynki. Franciszka

Do niedawna imię Franciszka nie cieszyło się zbytnią popularnością, ale w ostatnim czasie zupełnie się to zmieniło. W 2010 roku imię to otrzymało 10 dziewczynek, w 2015 – 55, a w 2023 aż 123 dziewczynki.

Franciszka obchodzi imieniny 9 marca, 25 kwietnia, 4 listopada, 27 listopada, 12 grudnia i 22 grudnia. Najczęstszą datą świętowania jest 9 marca, kiedy to wypada wspomnienie świętej Franciszki Rzymianki. Popularne zdrobnienia od tego imienia to Frania, Franka, Franusia, Fran, Frana, Franula czy Franiuśka.

Sprawdź: Imiona damskie na A. Rzadko nadawane, a to piękne i tradycyjne propozycje. Jedno z nich ostatnio zyskuje popularność

Imię Franciszka. Charakterystyka

Franciszka to imię dla rezolutnej i pewnej siebie dziewczynki. Jest ona bardzo wyrwała w dążeniu do postawionych sobie celów i zadziwia konsekwencją i uporem. Jednocześnie Franciszka jest bardzo wrażliwa i empatyczna. Przyjaciele zawsze mogą liczyć na jej wsparcie. Franciszka ma również bogate życie duchowe. Towarzyszy jej ciągła chęć poznawania siebie i pracy nad swoim charakterem.

Sprawdź: To najsmutniejsze imię na świecie. Poznaj jego znaczenie, zanim nazwiesz tak córkę

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo