To najsmutniejsze imię na świecie. Poznaj jego znaczenie, zanim nazwiesz tak córkę

Wiele przyszłych rodziców przed wyborem imienia dla dziecka, sprawdza jego znaczenie. Warto to robić, ponieważ później może okazać się ono zaskoczeniem. To imię dla dziewczynki brzmi pięknie i dostojnie, ale ma niezwykle smutne znaczenie.

Wybór odpowiedniego imienia dla dziecka to spore wyzwanie. Przyszli rodzice chcą, aby dziecko było z niego zadowolone i nosiło je z dumą. Wielu imionom przypisywane jest również konkretne znaczenie. Nie każdy się nim przejmuje, ale zdecydowanie warto się z nim zapoznać. Znaczenie imienia Dolores dla wielu osób może okazać się zaskakujące.

Sprawdź: Tego imienia rodzice nie nadali już od 2021 roku! Kiedyś nosiła je co druga dziewczynka, dziś uchodzi za “babcine” i “wieśniackie”

Imię Dolores – znaczenie

Dolores to imię pochodzenia hiszpańskiego. Wywodzi się ono od słowa “dolor”, które oznacza “ból”. Imię tłumaczy się również jako “pani smutku”, dlatego jest ono uznawane za najsmutniejsze imię na świecie. W języku hiszpańskim używane jest ono w wyrażeniu María de los Dolores, czyli Matka Boska Bolesna.

Dolores obchodzi imieniny 15 września. Popularne zdrobnienia od tego imienia to Dolorka, Dolorcia, Dolcia, Dolka, Dolunia, Doluśka, Lusia, Luśka, Lola czy Lolita. Imię to nosi kilka znanych bohaterek książkowych:

  • Dolores Claiborne — tytułowa bohaterka powieści Stephena Kinga
  • Dolores Haze — bohaterka “Lolity: Vladimira Nabokova
  • Dolores Umbridge — bohaterka książek z serii o Harrym Potterze autorstwa Joanne Kathleen Rowling

Sprawdź: To imię dla dziewczynki już nie podoba się rodzicom. W 2022 nadano je tylko 2 razy! Powodem może być nietypowe znaczenie

Dolores – cechy charakteru

Mimo smutnego znaczenia imienia, Dolores jest uważana za osobę pogodną, sympatyczną i optymistycznie nastawioną do życia. Chętnie nawiązuje ona nowe znajomości, ale najlepiej czuje się wśród rodziny i przyjaciół. Dolores ma artystyczną duszę i z ogromną zawziętością realizuje swoje pasje. Kobiety o tym imieniu są również niezwykle wrażliwe, przez co łatwo je zranić. Wszelkie słowa krytyki są dla nich bardzo bolesne. Dolores sprawdzi się w zawodach związanych z pomocą innym oraz w zawodach artystycznych.

Sprawdź: Wszyscy rodzice chcą tak nazywać córki. Nie każdy wie, że imię może się kojarzyć z przykrym schorzeniem

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo