To imię ma złą renomę przez słynny polski serial. A szkoda, bo ma piękne znaczenie

Znana tytułowa rymowanka serialu Ula Brzydula odbiła się szerokim echem na tym imieniu. Choć każdego roku dostaje je kilkaset dziewczynek, to jego zła renoma wciąż trwa.

Ula Brzydula była jednym z głośniejszych seriali emitowanym w latach 2008–2009, a później 2020–2022. Wielu Polaków śledziło losy Uli Cieplak, która zasłynęła z dobrego serca i “brzydoty”. Tak chwytliwy tytuł jeszcze bardziej utwierdził się w głowach wielu osób, stąd też niezbyt dobra renoma dla tak pięknego imienia.

Sprawdź: Do dziś są spory o to imię dla dziewczynki. “Kilkanaście lat temu było totalnym obciachem”

Imię Urszula – znaczenie

Urszula ma piękną etymologię, która świetnie oddaje charakter kobiet o tym imieniu. Imię powstało z łacińskiego słowa ursa (niedźwiedzica), a w staropolszczyźnie występowało w dwóch postaciach Urszuli oraz Orszuli. Tę drugą nazwę można kojarzyć z trenami Jana Kochanowskiego.

Jest to imię o długiej tradycji, a kobiety je noszące charakteryzują się życiową witalnością oraz energią. Przez to Urszula nie przepada za monotonią, chętnie szuka zmian i wciela je w życie. Jest konkretna i zdecydowana, dlatego też takich ludzi wybiera na swoich przyjaciół. Urszula jest doskonałym pracownikiem i szybko awansuje na kierownicze stanowiska, również dlatego, że stale stawia sobie wyzwania i lubi widzieć swoje postępy. Jest samodzielna, niezależna i często przeciera szlaki – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Zdrobnienia imienia Urszula: Ula, Ulka, Uleńka, Ucia, Usia, Uńka, Urszulka

Sprawdź: Rodzice już nie lubią tego imienia. W 2022 nadano je zaledwie 20 razy, a w latach 70. biło rekordy popularności. Oznacza “niosącą szczęście”

Imię Urszula obecnie

Choć główna bohaterka serialu zaskarbiła sobie sympatię widzów, to rymowanka pozostała w głowach wielu ludzi. Urszula to również imię, które często noszą osoby starsze, stąd niechęć rodziców do nadawania tego imienia. Statystyki GOV dają jednak nutkę nadziei – w 2022 roku to imię otrzymało ponad 400 dziewczynek, a do 2019 roku nosi je niecałe 180 tysięcy kobiet. Posiadaczki tego imienia uważają, że jest niesamowite, bogate w zdrobnienia, a jednocześnie twarde, świetnie nadające się w biznesie. Kobiety na forach dzieliły się swoimi doświadczeniami, mówiąc, że w dzieciństwie nie przepadały za tym imieniem, jednak teraz są nim zachwycone.

Ja też uwielbiam to imię – bo jest rzadkie.forum GoldenLine

moje imie Urszula zawsze mi sie podobało forum GoldenLine

 nie lubiłam mojego imienia w dzieciństwieforum GoldenLine

Sprawdź: Niedawno mało która dziewczynka nosiła to imię. Jest “znakiem zwycięstwa” i powoli wraca do łask

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo