Niedawno mało która dziewczynka nosiła to imię. Jest “znakiem zwycięstwa” i powoli wraca do łask

Przez wiele lat mało kto nadawał swojemu dziecku to melodyjne, dźwięczne imię. W ostatnich latach zyskuje jednak coraz większą popularność. Skąd pochodzi, co oznacza i jakimi cechami mogą wyróżniać się kobiety, którym je nadano?

Rodzice czasem nawet przez kilka miesięcy debatują nad wyborem odpowiedniego imienia dla dziecka. Ma nosić je całe życie, dlatego to poważna decyzja. Okazuje się, że niegdyś zapomniane imię Stefania ponownie zyskuje na popularności. W 2022 r. nadano je 298 dziewczynkom. Co oznacza?

Sprawdź: To magiczne imię dla dziewczynki robiło furorę 70 lat temu. Hit z lat 50. znów zyskuje na popularności. Oznacza “prawdę i szlachetność”

Co to znaczy Stefania? Imię zyskało na popularności w XX w.

Imię Stefania pojawiło się w Polsce około XIX w. Wzięło się od męskiego odpowiednika, jakim jest Stefan. Pochodzi od greckiego słowa “stefanos”, co oznacza “wieniec” lub “znak zwycięstwa”. W pierwszej połowie XX w. imię zdobyło sporą popularność, jednak później na wiele lat niemal odeszło w zapomnienie. Dziś znów decyduje się na nie coraz więcej rodziców.

Sprawdź: To imię wciąż nosi najwięcej kobiet w Polsce. Oznacza “wdzięk” i bije na głowę Hannę oraz Zuzannę

Jaki charakter ma Stefania? Na to warto zwrócić uwagę

Kobiety noszące imię Stefania, zazwyczaj cechują się sporą energicznością, pracowitością i ambicjami. Może się zdarzyć, że nade wszystko cenią sobie trudne wyzwania i nie ustępują, dopóki nie osiągną zamierzonego celu. W towarzystwie Stefanie uważa się za ciekawe świata, miłe i dbające o stosunki rodzinne. Mało która osoba o tym imieniu ma skłonność do zdradzania bliskich.

Jak zdrobnić imię Stefania? Możesz to zrobić na wiele sposobów

Imię Stefania ma wiele zdrobnień, których można używać w zależności od upodobań noszących je osób. Jakie są najpopularniejsze? To Stefa, Stefcia, Stefka, Stefunia, Stefusia, Stefula i Stefulka. Osoby o imieniu Stefania obchodzą imieniny 2 stycznia, 14 maja i 18 września. Okazuje się, że imię ma odpowiedniki w innych językach i nosi je kilka sławnych kobiet, na przykład pisarka powieści o wampirach Stephanie Meyer, czy włoska aktorka Stefania Montorsi.

Sprawdź: To oryginalne słowiańskie imię żeńskie ma szansę podbić rankingi popularności? Ma wyjątkowe znaczenie i przynosi szczęście

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo