To staropolskie imię doprowadziło do rozłamu w rodzinie. “Brzmi jest ze wsi i nie pasuje do małej dziewczynki”

Wybór imienia dla dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie. Zdarza się, że decyzja rodziców nie przypada do gustu innym członkom rodziny, którzy nie mogą powstrzymać się od nieproszonych, złośliwych komentarzy. Tego typu opinie mogą okazać się bardzo bolesne, a niekiedy doprowadzają nawet do awantur i rozłamów w rodzinach. Tak było w przypadku pewnego staropolskiego imienia.

Staropolski imię powodem awantury w rodzinie

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru imienia dla dziecka należy do rodziców, dlatego nawet jak najbliższym nie podoba się ich decyzja, to powinni powstrzymać się od krytycznych komentarzy. Niektórym wydaje się, że robią to w dobrej wierze, ale nieprzemyślane słowa mogą bowiem bardzo kogoś urazić i dotknąć. Przekonała się o tym pewna mama, która swoją historią postanowiła podzielić się na forum internetowym.

Jak relacjonuje portal eDziecko, kobieta wraz z mężem wybrała do dziecka tradycyjne imię Urszula. Niestety wybór rodziców nie spodobał się pozostałym członkom rodziny, którzy nie omieszkali poinformować małżeństwo o swojej opinii. Mama dziewczynki napisała na forum, że szczególnie boleśnie dotknął ją jeden z komentarzy. “W rodzinie jedna baba stwierdziła: ze Ula to taka Ula ze wsi, i nie pasuje do małej dziewczynki”.

Urszula to imię pochodzenia łacińskiego od wyrazu pospolitego ursa, który oznacza “niedźwiedzicę”. Choć znane jest w Polsce od XIV wieku, to popularność zyskało dopiero w XX.

Sprawdź: Teściowa wypytywała o imię wnuczki i od razu zdradziła je na Facebooku. Jednego jednak nie przewidziała

Tradycyjne imiona dla dziewczynek budzą zdziwienie

Zdziwieni takim wyborem podkreślali przede wszystkim, że jest to stare imię, którego dziś nikt już nie wybiera. Nie jest to jednak do końca prawda. Choć nie cieszy się ono taką popularnością jak przed laty, to wciąż się je nadaje. W I połowie 2023 roku nazwano tak 199 dziewczynek.

Z podobnymi komentarzami muszą mierzyć się również inni rodzice wybierający tradycyjne imiona. Mowa tu o takich propozycjach jak: Krystyna, Teresa, Danuta, Elżbieta, Dorota czy Jadwiga.

Zobacz też:

Źródła:
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general