Weź i umyj tym panele. Znany trik sprawi, że podłoga będzie lśnić jak nowa

Na rynku jest mnóstwo skutecznych preparatów do czyszczenia podłóg i paneli, jeśli jednak szukasz domowego, równie dobrego sposobu, to mam dla ciebie miksturę, która doskonale doczyści podłogę. Efekt? Piorunujący!

Czyszczenie podłogi domowym sposobem

Rynek przepełniony jest chemikaliami dedykowanymi do czyszczenia podłóg, ale domowe sposoby mogą być tak samo skuteczne. Zanim wydasz pieniądze na ten idealny środek, sprawdź, czy ta mikstura nie sprawdzi się lepiej w twoim domu.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Matowe panele to zmora wielu pań (i panów) domu. Często zwykły płyn do mycia podłóg nie daje oszałamiającego efektu, na jakim nam zależy. Co zatem można wypróbować, zanim postanowimy kupić kolejny środek? Znana mikstura stosowana jest od lat i może być ci znana. Jeżeli jeszcze tego nie testowałaś, przekonaj się na własnej podłodze. Jeśli masz w domu panele, pamiętaj, że ten rodzaj podłogi nie lubi się ze zbyt dużą ilością wody. Zanim przejdziesz do mycia, nie zapomnij także o odpowiednim odkurzeniu i pozbyciu się niechcianych naleciałości.

Aby panele lśniły i wyglądały jak nowe, do wiadra z wodą wlej szklankę octu. Najlepiej robić to w proporcjach: 1 szklanka octu na ok. 5 litrów wody. Wtedy mikstura powinna być najbardziej skuteczna, a do tego zapach octu nie będzie aż tak intensywny. Jeśli jednak ten specyficzny zapach ci przeszkadza – dolej do roztworu kilka kropel eterycznego olejku (tutaj kieruj się intensywnością zapachu). Mikstura z octem doskonale umyje i nabłyszczy podłogi, a przy okazji ma działanie antybakteryjne. Uważaj jednak, jeśli masz panele olejowane – wtedy lepiej zastosować drugą metodę.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Jak nabłyszczyć panele? Domowy sposób

Jest jeszcze jedna skuteczna mikstura, która sprawdzi się do każdego rodzaju podłóg. To roztwór ciepłej wody z oliwą, który również świetnie nabłyszczy panele, dzięki czemu będą lśniły i nie miały smug. Tutaj zastosuj proporcje ok. 2 łyżek stołowych oliwy z oliwek na ok. 5 litrów wody. W tym wypadku możesz także zastosować kilka kropel olejku eterycznego, aby w pomieszczeniu unosił się piękny zapach.

Przy myciu paneli ważna jest oczywiście technika – aby uniknąć widocznych smug, myj je zgodnie z kierunkiem ich położenia, tj. wzdłuż paneli.

Sprawdź: Zaparz w kubku i umyj brudne okna. Szybko zapomnisz o płynie do szyb

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo