Zaparz w kubku i umyj brudne okna. Szybko zapomnisz o płynie do szyb

Wielu z nas od czasu do czasu zastanawia się, jak myć okna, żeby nie było smug. Niestety sklepowe mieszanki często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego warto zastosować inne, domowe metody. Dzięki temu trikowi dojdziesz do wniosku, że twoje szyby nigdy nie były tak czyste i na dobre przeprosisz się ze sprzątaniem.

Rzadko zdarza się, by ktoś lubił myć okna. Czyszczenie powierzchni często odwlekamy w czasie i zostawiamy na ostatnią chwilę, jednak to może być czysta przyjemność. Dzięki prostym, domowym trikom zapomnisz o sklepowych mieszankach i smugach, a co najlepsze, zrobisz je z tego, co masz już w domu. Jak umyć bardzo brudne okna? Podpowiadamy.

Sprawdź: Rozpuść w gorącej wodzie i umyj panele. To niezawodny trik na podłogi bez smug i plam

Jak myć okna krok po kroku? Przyda ci się kilka torebek herbaty

Czasem nie mamy w domu środka do mycia szyb lub zwyczajnie nie spełnia on prawidłowo swojej roli. W tej sytuacji warto pomóc sobie domowymi metodami. Okazuje się, że okna umyjesz szybko i skutecznie tym, co zapewne masz już w domu. W tym przypadku sprawdzi się czarna herbata w saszetkach, która w mig zlikwiduje kurz, osad, brud i zacieki. Jak dobrze umyć okna domowym sposobem?

  1. Zaparz w kubku około 4 saszetek herbaty.
  2. Poczekaj, aż płyn ostygnie.
  3. Weź ręcznik papierowy i namocz go w herbacie.
  4. Przecieraj dokładnie szyby, a będą czyste. Jeśli na powierzchni pojawiają się smugi, znikną chwilę po wyschnięciu.

Oprócz okien trik możesz zastosować również na kabinach prysznicowych, lustrach czy drzwiczkach od piekarnika.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym najlepiej myć szyby w oknach? Wypróbuj te mieszanki

Oprócz herbaty w czyszczeniu okien pomogą ci też inne produkty z domu. Jedną ze skutecznych mieszanek czyszczących jest ocet, płyn do mycia naczyń i cytryna. Wystarczy, że zmieszasz pół szklanki kwasu, jedną łyżeczkę płynu do naczyń, dwie łyżki soku z cytryny i około dwie szklanki wody. Następnie przelej preparat do butelki z atomizerem i spryskaj obficie brudne okna. Później wypoleruj nim szyby tak, jak zazwyczaj robisz to ze standardowym płynem do czyszczenia okien.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo