Weź połówkę cytryny i powbijaj goździki. Gdy postawisz to na parapecie, od razu zobaczysz różnicę

Nawet miłośników lata jeden problem irytuje za każdym razem. Mowa tutaj oczywiście o… komarach. Można jednak je odstraszyć za pomocą banalnie prostych sposobów. Cytryna i goździki są właśnie jednym z nich.

W czołówce najbardziej nielubianych owadów z pewnością znajdą się komary. Ich irytujące brzęczenie to najmniejszy problem. Uciążliwe są ich ugryzienia, po które powodują swędzące obrzęki. Wieczorami światło ciągnie je do naszych okien jak misie do miodu. Jak sobie z tym poradzić?

Sprawdź: Dlaczego szerszenie lubią bez? Sprawdź, jak bezpiecznie pozbyć się tych owadów z ogrodu

Cytryna na komary, czyli domowe sposoby na komary za grosze

Wśród zapachów, które zadziałają na małych krwiopijców odstraszająco, znajduje się m.in. cytryna. Jest ona łatwo dostępna i stosunkowo tania, więc warto wykorzystać ją jako naturalną barierę na komary. Jak to zrobić? W tym celu przydadzą się jeszcze goździki. Należy przekroić cytrynę na pół, powbijać w nią wspomnianą przyprawę, a następnie przełożyć na talerzyk i postawić na parapecie. Świetnym zamiennikiem może okazać się również limonka.

Sprawdź: Jak pozbyć się kreta? Ta metoda jest niezawodna i zupełnie darmowa. Gryzoń ucieknie w popłochu

Co odstrasza komary? Na zewnątrz przygotuj prosty specyfik

Jak chronić się przed komarami, wychodząc na zewnątrz? Tutaj również z pomocą przychodzą sprawdzone, domowe sposoby. Prosty oprysk na komary można bowiem przygotować samodzielnie w kilka minut. W tym celu przyda się jeden z olejków eterycznych: lawendowy, eukaliptusowy, cytrynowy lub z drzewa herbacianego. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wcierać ich bezpośrednio w skórę. Należy je wcześniej połączyć z: wodą, olejem (np. z pestek winogron) lub wódką. W ostatnim przypadku warto przed nałożeniem na skórę wykonać próbę uczuleniową, czy taki specyfik nas nie podrażni. Na 100 ml wybranego płynu będziemy potrzebować 8-10 ml olejku eterycznego. Aplikację takim środkiem należy powtarzać co około godzinę.

Sprawdź: Patent babć na ścierki kuchenne. Po brudzie i brzydkim zapachu nie ma śladu!

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo