Wyjeżdżasz na wakacje? Zrób jedną rzecz z lodówką. Rachunki będą niższe nawet o połowę

Wybierając się na urlop, najczęściej odłączamy sprzęty elektryczne od prądu. W przypadku lodówki często jest to niemożliwe, szczególnie jeśli mamy pełną zamrażarkę, a w chłodziarce stoją otwarte przetwory lub inne produkty. O jednej rzeczy warto jednak pamiętać przed wyjazdem.

Sezon urlopowy w pełni, a część z nas jeszcze wciąż odlicza dni do upragnionych wakacji. Osoby wyjeżdżające na dłużej z domu, powinny nie tylko zakręcić wodę czy odłączyć sprzęty elektryczne, ale też zadbać o inne detale. Przydatna wówczas może okazać się funkcja, którą oferuje coraz więcej lodówek.

Sprawdź: Czy wiesz, po co jest ten mały otwór w twojej lodówce?

Tryb wakacyjny w lodówce. Na czym polega? Przyda się zwłaszcza podczas wyjazdów

Często opróżniamy lodówkę przed urlopem, aby nie zalegała w niej żadna żywność, która może się w tym czasie zepsuć. Wyjątkiem jest tutaj zamrażarka, która zazwyczaj jest zapełniona po brzegi. Co w takim przypadku zrobić? Pomocny będzie… tryb wakacyjny. Tę funkcję znajdziemy w nowszych modelach lodówek. Dzięki niej zamrażarka pracuje bez zmian, ale za to w chłodziarce zostaje wyłączone chłodzenie. Efekt? Obniżenie rachunków za prąd od 30 do 50 procent. To, czy nasz model posiada taką opcję oraz jak go uruchomić, najlepiej wyczytać w instrukcji obsługi. Najczęściej jest on oznaczony na panelu palemką, literą W, a w niektórych sprzętach obrazkiem wtyczki z kablem.

Sprawdź: Weź surowego ziemniaka i włóż do lodówki. Irytujący problem zniknie od razu

O czym pamiętać przed wyjazdem? Z tym trikiem unikniesz przykrych niespodzianek

Znamy również patent, dzięki któremu będziemy mieć pewność po powrocie, że zamrażarka pracowała prawidłowo. W tym celu przyda się plastikowy kubeczek, woda i moneta. Najpierw należy napełnić kubek wodą i włożyć do zmrożenia. Następnie na wierzch wrzucamy monetę i wkładamy kubek z powrotem do środka. Jeśli wrócimy i moneta nadal będzie znajdowała się na górze, bez obaw możemy spożywać mrożonki. Natomiast w sytuacji, gdy moneta będzie znajdowała się na dnie, to znak, że mogło podczas naszego urlopu dojść do awarii lub nastąpił brak dostawy prądu. Jedzenie może być zatem niezdatne do spożycia.

Sprawdź: Włóż folię bąbelkową do lodówki, a nie pożałujesz. Ten prosty trik daje zaskakujące efekty

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo