Weź surowego ziemniaka i włóż do lodówki. Irytujący problem zniknie od razu

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki? Okazuje się, że to banalnie proste, a z pomocą przychodzą domowe triki. Jednym z najpopularniejszych jest ten z wykorzystaniem surowego ziemniaka.

Dlaczego w lodówce śmierdzi? Przyczyna nie musi tkwić w braku czystości czy zepsutej żywności. Czasami niektóre produkty wydzielają specyficzny zapach, który sprawia, że po otworzeniu drzwiczek mamy wrażenie, że z wnętrza nieprzyjemnie pachnie. Czy można temu zapobiec? Jest na to kilka sposobów.

Sprawdź: Włóż folię bąbelkową do lodówki, a nie pożałujesz. Ten prosty trik daje zaskakujące efekty

Dziwny zapach z lodówki? Sięgnij po ziemniaka

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym myciu urządzenia. Półki przecierać należy wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a następnie przecierać na sucho ręcznikiem papierowym. Nie należy zastawiać otworów wentylacyjnych oraz upychać jedzenia po brzegi. Wewnątrz lodówki powinno zostać trochę luzu. Co jednak zrobić, gdy mimo to po otwarciu wydobywa się nieprzyjemny zapach? Trzeba jedynie wziąć surowego ziemniaka, pokroić go na plasterki, ułożyć je na talerzyku i włożyć do lodówki. Warzywo należy wymieniać na świeże co 2 dni, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego.

Sprawdź: Czy wiesz, po co jest ten mały otwór w twojej lodówce?

Co pochłania zapach w lodówce? Domowe sposoby, które warto znać

To niejedyny trik, który pomoże uporać nam się z problemem. Świetnie poradzi sobie również m.in. kawa. Zielone ziarna nie tylko usuną odór, ale i sprawią, że z lodówki będzie wydobywał się przyjemny zapach. Należy wymieniać spodek z proszkiem przynajmniej dwa razy w miesiącu. Podobnie zadziała soda oczyszczona. Trzeba ją rozsypać na talerzyk i włożyć na noc do lodówki, a różnicę poczujesz już rano. Jako zamiennik można wykorzystać proszek do pieczenia, ale efekty będą odczuwalne dopiero po około dwóch dobach. Oczywiście nic nie odświeży zapachu tak dobrze jak… cytrusy. Dla jeszcze lepszego efektu można w nie wbić kilka goździków.

Sprawdź: Czy keczup po otwarciu musi stać w lodówce? Znany producent sosów zabrał głos i rozwiał wątpliwości

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo