Włóż folię bąbelkową do lodówki, a nie pożałujesz. Ten prosty trik daje zaskakujące efekty

Folia bąbelkowa znajduje się w wielu paczkach, aby zabezpieczyć ich zawartość w trakcie transportu. Zazwyczaj wyrzucamy ją do kosza lub oddajemy dzieciom do zabawy. Okazuje się jednak, że folia bąbelkowa ma nietypowe zastosowanie. Włóż ją do lodówki i zobacz efekty.

Nieoczywiste rozwiązania mogą przynieść zaskakujące efekty. Wkładanie folii bąbelkowej do lodówki może wydawać się dziwnym pomysłem, ale zdecydowanie warto go przetestować. Ten prosty trik działa rewelacyjnie.

Sprawdź: Podgrzej i wstaw do szafki. Wykurzysz mole spożywcze co do jednego

Po co wkładać folię bąbelkową do lodówki?

Coraz więcej osób decyduje się umieszczać folię bąbelkową w lodówce. Ten prosty trik błyskawicznie podbił internet. Wiele osób zastanawia czy takie działanie ma jakikolwiek sens czy to tylko kolejny niezbyt przydatny trend. Okazuje się, że folia bąbelkowa umieszczona w lodówce zapobiega nadmiernej wilgoci, co wydłuża trwałość produktów. Najlepiej wyłożyć nią szufladę, w której trzymamy świeże warzywa i owoce. Folia zabezpieczy je przed odgnieceniami, dzięki czemu dłużej zachowają one świeżość. Podczas otwierania szuflady produkty mogą się o siebie obijać, a folia odpowiednio je zamortyzuje. Owoce i warzywa nie będą więc tak szybko miękły i brązowiały.

Folia bąbelkowa w lodówce pomoże również w utrzymaniu czystości. Wystarczy, że będziesz wymieniać ją co jakiś czas, a półka z owocami i warzywami będzie mniej się brudziła. Włożenie folii bąbelkowej do lodówki pozwoli ci więc nieco zaoszczędzić. Jedzenie dłużej zachowa świeżość, dzięki czemu nie będziesz go wyrzucać, a dodatkowo rzadziej będziesz myć lodówkę.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Folia bąbelkowa – inne zastosowanie

Folia bąbelkowa przyda się nie tylko w lodówce. Okazuje się, że można wykorzystać ją na wiele sposobów. Warto używać jej do mycia delikatnych powierzchni – świetnie zastąpi gąbkę i nie pozostawi zarysowań. Folia bąbelkowa ma również właściwości termoizolacyjne, więc można zabezpieczyć nią podgrzane albo schłodzone produkty, by dłużej utrzymały swoją temperaturę. Folię bąbelkową przyda się również podczas transportu przetworów w słoikach.

Sprawdź: Jak poprawnie używać folii aluminiowej? Każda strona ma inne zastosowanie. Sprawdź, a już nigdy się nie pomylisz

Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo