Zamiast wyrzucać, rozrzuć na balkonie. Skutecznie pozbędziesz się uciążliwego problemu

Niemal każdego dnia w kuchni pozostaje nam wiele odpadów i resztek, które zazwyczaj trafiają do kosza. Okazuje się, że część z nich wcale nie musi się marnować, a można je śmiało wykorzystać w zaskakujący nieraz sposób. Tak właśnie można uratować obierki z ogórków. Wystarczy, że rozłożymy je na balkonie, aby pozbyć się uciążliwego problemu.

Już nigdy nie wyrzucisz obierków po ogórkach

Obierki po ogórkach wcale nie muszą trafiać do śmietnika. Doskonale sprawdzą się bowiem w ogródku lub na balkonie, dzięki czemu w naturalny i ekologiczny sposób pozbędziesz się uciążliwie powracających mrówek. Wystarczy rozłożyć obierki w miejscach, gdzie najczęściej się pojawiają. Warzywa te zawierają bowiem substancję zwaną kukurbitacyna, której owady nie tolerują. Dzięki pozostałościom po ogórkach trzeba wcale kupować chemicznych specyfików na pozbycie się, a przy okazji stosujemy się do zasady zero waste.

Zobacz: Jak obierać ogórki, żeby nie były gorzkie? Niemal każdy popełnia ten błąd, a potem narzeka na smak

Jak jeszcze wykorzystać obierki z ogórka?

Jeśli nie chcemy wyrzucać skórek po ogórkach, można spróbować również przygotować z nich domowy sos, typu pesto, który świetnie nada się jako dodatek do makaronu. Wystarczy obierki zblendować, dodając do nich kilka kropel oliwy z oliwek oraz przyprawy (bazylię, oregano). Dla jeszcze bardziej wyrazistego smaku można dodać np. brokuła.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo