Nie popełniaj tych 4 błędów przy kiszeniu. Ogórki będą jędrne i chrupiące

Wydaje się, że kiszenie ogórków nie jest zbyt skomplikowane. Okazuje się jednak, że wiele osób popełnia podczas ich przygotowywania kilka błędów. W efekcie ogórki są miękkie i puste w środku. Jak temu zapobiec? Podpowiadamy.

Ogórki kiszone mają wielu fanów nie tylko ze względu na ich pyszny smak, ale też prozdrowotne właściwości. Mają one dobroczynny wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego i są źródłem takich witamin, jak C, K, E i A, które poprawiają wygląd skóry, włosów i paznokci. Zaletą ogórków kiszonych jest również duża zawartość wody, dzięki czemu są one doskonałą przekąską na lato. Warto je również jeść podczas stosowania antybiotyku, ponieważ pomogą odbudować florę jelitową. Ogórki kiszone polecane są również osobom na diecie, ponieważ są niskokaloryczne – w 100 g zawierają jedynie 12 kcal.

Sprawdź: Małosolne i kiszone odchodzą w odstawkę. Zrób ogórki watykańskie! Sekret tkwi w 1 składniku

Błędy podczas kiszenia ogórków. O czym pamiętać?

Aby ogórki były pyszne i chrupiące, podczas ich kiszenia warto wystrzegać się kilku błędów. Po pierwsze, należy wybrać warzywa jak najlepszej jakości. Jeśli nie sadzisz ogórków na działce ani w ogrodzie, wybierz te od lokalnego rolnika lub z bazarku. Warzywa z supermarketów często są nawożone, przez co nie nadają się do przetworów. Po ukiszeniu taki ogórki mogą mieć brzydki zapach lub być zepsute.

Wiele osób zapomina również, że przed kiszeniem ogórki warto namoczyć przez kilka godzin. Dzięki temu będą one jędrne i chrupkie. Niezwykle ważne jest również dokładne przebranie ogórków. Należy upewnić się, że żaden z ogórków nie jest zepsuty oraz dokładnie umyć i wyparzyć słoiki. W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu pleśni. Ostatnia już rada, która przyda się podczas kiszenia ogórków to dodanie do słoika liści porzeczki, wiśni lub maliny. Dzięki temu ogórki będą chrupkie i smaczne.

Sprawdź: Ogórki odejdą w odstawkę, bo teraz kisi się czosnek. Warzywo zaskoczy smakiem i bogactwem witamin

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo