Audiobooki dla dzieci na dobranoc – dlaczego słuchowiska i bajki do słuchania przed snem są tak dobre dla najmłodszych

Kiedyś na płytach winylowych, teraz w wygodnych aplikacjach na telefon. Bajki do słuchania przed snem nie są wbrew pozorom żadną nowością. Z wypiekami na twarzach słuchali ich nasi rodzice, potem my a teraz robią to nasze dzieci. Zmienił się jedynie nośnik. Nic w tym dziwnego, w końcu od zawsze wiadomo jak wspaniały wpływ wywiera na dzieci obcowanie z bajkami przed zaśnięciem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto kupić audiobooki na dobranoc dla dzieci oraz jakie bajki wybrać, zapraszamy do lektury!

Łatwiejsze zasypianie – dlaczego warto słuchać audiobooków na dobranoc

Słuchanie audiobooków przed snem znacząco ułatwia zasypianie. Książki w wersji audio stanowią świetną alternatywę dla tych w wydaniu papierowym a także dla ebooków, czyli książek w formacie pdf, dostępnych na różnego typu czytnikach. Jako jedyne pozwalają bowiem na położenie się do łóżka, zamknięcie oczu i wsłuchiwanie się w świat przedstawiony w danej opowieści. Zamiast rozkręcać organizm, uspokajają go i koją. Dzięki spokojnemu głosowi lektora, zamiast na czytaniu, można się skupić na rozwijaniu wytworów swojej wyobraźni. Audiobooki dla dzieci na dobranoc to świetny pomysł na wprowadzenie codziennego rytuału wieczornego. Od lat wiadomo, jak ważna jest w życiu dziecka rutyna. Posiłki podawane o podobnej porze, odpowiednia ilość czasu na zabawę, długie chwile spędzane w gronie rodzinnym, wizyty w przedszkolu lub szkole oraz chodzenie spać o zbliżonej porze sprawiają, że dziecko czuje się bezpiecznie. Regularny tryb życia oznacza dla najmłodszych lepszą kondycję, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Wprowadzenie w życie regularnego wieczornego słuchowiska dla dzieci jest więc nie tylko bardzo przyjemne, ale i skuteczne w walce o lepsze zdrowie.

Audiobooki dla dzieci na dobranoc – najważniejsze zalety bajek do słuchania

Jak wspomnieliśmy wyżej, książki w wersji audio ułatwiają zasypianie i stanowią wspaniały wieczorny rytuał. Mają jednak także szereg innych zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim, w odróżnieniu od innych rodzajów książek, nie męczą one oczu. Ma to znaczenie zwłaszcza wieczorem, kiedy wzrok jest zmęczony po całym dniu aktywności. Są również jedyną alternatywą dla osób słabowidzących i niewidzących a także tych, które nie potrafią czytać. Dzięki możliwości odtwarzania treści w wersji audio, osoby, który nie są w stanie samodzielnie przeczytać tekstu, mogą go po prostu wysłuchać. A że czytane są przez zawodowych lektorów, książek w wersji audio bardzo dobrze się słucha. Opowiadania i powieści dla małych i dużych dzieci są też niezwykle wygodne w odtwarzaniu. Wystarczy tablet, telefon i można cieszyć się uwielbianymi historyjkami wszędzie, gdzie tylko się chce. A jako, że są to pliki zapisane cyfrowo, nie zajmują one miejsca, więc w jednym miejscu można posiadać cały zbiór audiobooków.

Najlepsze bajki na dobranoc – gdzie szukać audiobooków dla dzieci w każdym wieku

W sieci można znaleźć całą masę bajek dla dzieci różnych autorów. Tylko gdzie szukać tych najlepszych? Warto szukać stron internetowych, które oferują kupno pełnych książek i książeczek w wersji audio. W księgarniach online, takich jak Audioteka, znaleźć możesz całą masę nowych i leciwych już tytułów z kategorii literatury dziecięcej. Możesz pobrać klasyczne baśnie, opowiadania o przygodach ulubionych bohaterów, krótkie bajeczki na dobranoc dla młodszych dzieci i serie dla dzieci nieco starszych. Powstały one przy współpracy z renomowanymi lektorami, których bardzo cenią sobie słuchacze. Poprzez portale takie jak Audioteka, bez problemu pobierzesz audiobooki najwyższej jakości. Będziesz też mieć pewność, że bajki nie będą przerywane reklamami.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo