Ciemno przed oczami podczas kaszlu? Konieczne zwróć uwagę również na inne objawy

Mroczki czy plamy przed oczami, a także zawroty głowy to niepokojące objawy. Nie zawsze muszą jednak oznaczać jakieś poważne schorzenia. Jeśli chcemy poznać przyczynę, należy przyjrzeć się pozostałym symptomom. W niektórych przypadkach konieczna może się okazać konsultacja z lekarzem i dalsza diagnostyka. Dlaczego robi się ciemno przed oczami podczas kaszlu? Dlaczego pojawiają się zawroty głowy po kaszlu?

Ciemno przed oczami podczas kaszlu? Co oznacza ten objaw?

Mroczki przed oczami mogą niepokoić, chociaż nie zawsze stoją za nie poważne problemy zdrowotne. Przy diagnozie istotne są również inne objawy. Jeśli podczas kaszlu (zwłaszcza intensywnego) robi nam się ciemno przed oczami lub pojawiają się mroczki, może to wskazywać na osłabienie organizmu. Kaszel to jeden z najczęstszych symptomów infekcji czy przeziębienia, a te bardzo mocno obciążają i wycieńczają organizm. W takim przypadku należy dużo odpoczywać i nie przeciążać organizmu, aż do momentu ustąpienia objawów. Jeśli mroczki przed oczami będą się nadal utrzymywać, trzeba zgłosić się do lekarza.

Zobacz: Zalegająca flegma w przełyku i gardle. Lepiej nie lekceważyć tego objawu. Jak sobie z nim radzić?

Męczący kaszel i zawroty głowy

Zawroty głowy przy kaszlu mogą również wskazywać na osłabienie organizmu po przejściu choroby. Często świadczą również o odwodnieniu, ponieważ podczas gorączki, zwłaszcza wysokiej, traci się bardzo dużo wody wraz z potem. W takim przypadku należy dużo odpoczywać i pić znaczne ilości wody (nawet 3 litry). Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach, warto skonsultować się z lekarzem.

Sprawdź: Nierozpoznana szkarlatyna u dziecka. Jak nie przegapić tej choroby? Brak odpowiedniego leczenia może nieść poważne konsekwencje

Czytelnicy pytają o mroczki przed oczami po kaszlu

Co mogą oznaczać zawroty głowy przy kaszlu?

Zawroty głowy od kaszlu po chorobie mogą wskazywać na znaczne osłabienie i odwodnienie organizmu.

Dlaczego podczas kaszlu kręci się w głowie?

Jeśli przy kaszlu kręci się w głowie, prawdopodobnie organizm jest odwodniony, np. od gorączki.

Dlaczego pojawia się ból głowy przy kaszlu?

Ból głowy przy kaszlu najczęściej pojawia się przy infekcji górnych dróg oddechowych.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo