Czego życzyć na święta Bożego Narodzenia w 2021 roku?

Czego życzyć na święta? Wiele osób głęboko się nad tym zastanawia, ponieważ pragnie złożyć szczególne życzenia, które zapadną w pamięć. Zwykle – przy różnych okazjach – życzymy komuś zdrowia, szczęścia, pomyślności, powodzenia… Wszystko można jednak ułożyć w odpowiedni sposób, aby brzmiało możliwie jak najlepiej. Jak układać takie życzenia? I jakie powinny być życzenia na święta Bożego Narodzenia? 

Czego można życzyć na święta Bożego Narodzenia?

Życzenia świąteczne powinny odnosić się zarówno do samych świąt, jak i do najważniejszych dla danego człowieka rzeczy. Są pewne podstawy, jak zdrowie i szczęście, których należy życzyć każdemu – bez względu na okazję. Resztę można jednak dopasować do konkretnej sytuacji czy konkretnej okazji. Dużo zależy też od tego komu składamy życzenia – jeśli to ktoś słabo znany, albo ktoś z kim mamy czysto formalne stosunki, również i życzenia powinny być formalne. Jeśli zaś to bliski znajomy lub ktoś z rodziny, możemy złożyć dużo swobodniejsze życzenia. Najczęściej wiemy też dobrze czego dana osoba potrzebuje, z czym się zmaga – warto więc umieścić w życzeniach pewne pocieszenie i dobre słowa na przyszłość.

Zobacz również: najładniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci 2021

Życzenia mogą być wierszowane, ale nie muszą. Można je składać pisemnie, albo ustnie. W tej chwili jest wiele możliwości by to zrobić – wysłanie kartki, e-maila, SMS-a, wykonanie telefonu czy spotkanie z kimś. Życzenia mogą być naprawdę bardzo proste – wystarczy już kilka słów, jak na przykład:

“W dzień Bożego Narodzenia
ślę zimowe pozdrowienia.
Nowy Rok niech ześle blaski
Bożej chwały, Bożej łaski.”

Można też posłużyć się jakimś cytatem, odnoszącym się do świąt i do tej szczególnej atmosfery, jaka towarzyszy nam wszystkim tylko raz w roku. Życzenia mogą być jednak bardzo rozbudowane. Przede wszystkim każdemu warto życzyć zdrowia, szczęścia, powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym oraz spełnienia marzeń. To bardzo uniwersalne życzenia, które sprawdzą się w każdym przypadku. Do tego dodajmy, iż życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia. Wraz z życzeniami świątecznymi często składamy od razu życzenia udanego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku. Warto zatem dodać, że życzymy by ten kolejny rok był po prostu udany i obfitujący w miłe wydarzenia.

Poznaj: Piękne wiersze na Boże Narodzenie dla dzieci i całej rodziny

Czego życzyć rodzinie na święta?

Czego można życzyć na święta? Przede wszystkim dużo zdrowia – bez niego nie jesteśmy w stanie osiągnąć wielu rzeczy i w pełni cieszyć się z innych. Wszystkim – a zwłaszcza rodzinie – należy więc życzyć zdrowia. Warto nawiązać do czyichś planów i życzyć ich spełnienia – im więcej konkretów znamy, tym szczerzej brzmią życzenia. Życzymy też zwykle miłości, szczerych i pomocnych przyjaciół, zadowolenia z partnera/męża/dzieci/wnuków i ogólnie zadowolenia z życia. Rodzinie życzmy też spokojnych, miłych i białych świąt Bożego Narodzenia. Co prawda są takie osoby, które nie lubią śniegu i zimy, jednak każdy marzy o białym Bożym Narodzeniu. 

Życzeniami wymieniamy się przede wszystkim w Wigilię. Dzieciom i młodzieży życzmy więc powodzenia w szkole oraz dobrych ocen i znalezienia swojej drogi w życiu, a także rozwijania pasji, talentów. Ten ostatni punkt sprawdzi się również w przypadku dorosłych. Jeśli na przykład wiemy, że ktoś chce założyć swoją firmę, życzmy by mu się udało. Jeśli ma jakieś inne plany i marzenia, również odnieśmy się do nich, życząc by się spełniły. Jeśli życzenia wigilijne będziemy składać członkom rodziny, z którymi nie będziemy się widzieć, życzmy im zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Możemy wspomnieć o wszystkich tradycyjnych elementach świąt – o choince, o szopce, o prezentach, o potrawach wigilijnych, o śniegu. Dodajmy też, że życzymy błogosławieństwa Bożego i łask z Nieba. 

Zobacz też: Życzenia świąteczne dla nauczycieli

Czego życzyć przyjaciółce na święta Bożego Narodzenia?

Czego życzyć na święta Bożego Narodzenia przyjaciółce? Nikt lepiej od nas jej nie zna i nie wie czego jej potrzeba! Zapewne wspominała o jakichś swoich kłopotach – życzmy ich rozwiązania. Jeśli wspominała o swoich marzeniach i planach – życzmy ich realizacji. Oprócz tego życzmy oczywiście zdrowia i pomyślności, szczęścia i radości. Ważne są również miłość i przyjaźń – życzmy by jej nie opuściły lub by w tych sferach towarzyszyło jej powodzenie. Świąteczne życzenia mogą być skromne lub rozwlekłe, podniosłe lub swobodne, poważne lub dowcipne. 

Poznaj: Najpiękniejsze wiersze świąteczne dla dzieci i dorosłych

Przyjaciółce można złożyć naprawdę zabawne życzenia świąteczne, wspominając o jakichś dowcipnych wydarzeniach z przeszłości, nawiązując do jakichś sytuacji lub cech charakteru oraz do jej marzeń czy zwyczajów. Warto jednak zawsze dodać na koniec proste “Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!”, by nawet śmieszne życzenia nie straciły nic ze swej szczególnej magii. 

Dodaj komentarz

Życzenia, Ślub i wesele

Życzenia ślubne

Nie tak dawno publikowałam dla Was teksty wierszyków, które można umieścić na zaproszeniach ślubnych oraz wierszyki na toasty weselne, a dziś przypomniałam sobie o jeszcze innych wierszykach ślubnych, które najczęściej...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia na 10 rocznicę ślubu

Życzenia na 10 rocznicę ślubu powinny być wyjątkowe. Często ich wypowiadaniu towarzyszą łzy, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujecie się na wzruszające życzenia na rocznicę ślubu. Możliwe jednak, że chcecie nadać tym...

Czytaj dalej →
Boże Narodzenie, Życzenia

Życzenia świąteczne dla dzieci

Życzenia świąteczne dla dzieci mają zwykle bardzo szczególną, pogodną formę. Nie powinny one być skomplikowane, tak by maluch w danym wieku mógł je naprawdę zrozumieć. Nie inaczej jest, gdy chodzi...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Większości osób niezwykle trudno przychodzi składanie życzeń komuś, kto w ostatnim czasie stracił kogoś bliskiego. Nie umiemy składać życzeń osobom w żałobie, nie wiemy jak dobierać słowa, żeby kogoś jeszcze...

Czytaj dalej →
Co jeść w ciąży?, Co jeść podczas karmienia piersią?

Krewetki w ciąży i podczas karmienia piersią

Krewetki jeszcze do niedawna uważane były za przysmak wykwintny, który gościł jedynie na talerzach najbardziej zamożnych. Obecnie stają się coraz bardziej popularne i dzięki dyskontom spożywczym mamy do nich ułatwiony...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general