Czy dobrze segregujesz fusy po kawie i herbacie? Zamiast do śmietnika, możesz wrzucić je do doniczki.

Segregacja odpadów to wcale nie łatwy temat. Jest wiele odstępstw od ogólnych reguł. Jednak zamiast zastanawiać się, gdzie wyrzucić fusy po herbacie i kawie, możesz zrobić z nich świetny nawóz dla twoich roślin.

Herbaciane i kawowe fusy okazują się być jednymi z trudniejszych odpadów do segregacji. Gdzie prawidłowo je wyrzucić? Poradzenie sobie z fusami herbacianymi komplikuje rodzaj tych fusów, a raczej to, czy są w herbacianej torebce czy bez. Z kawą pojawia się problem, kiedy mamy do czynienia z fusami zamkniętymi w kapsułkach do ekspresów. Bez wątpienia każde z tych odpadów powinno być wyrzucone zgodnie z zasadami segregacji śmieci. Jednak jakie to zasady w ich przypadku?

Gdzie wyrzucać fusy od kawy z kapsułki? Jest tylko jedno prawidłowe rozwiązanie

Fusy po kawie niezamknięte w żadnej kapsułce, pojemniku czy woreczku należy wyrzucić do pojemnika na śmieci biodegradowalne. Jest to produkt pochodzenia roślinnego, co determinuje taki sposób wyrzucenia fusów. Co jednak z kawą w kapsułkach? Jest to całkowicie odmienny rodzaj odpadków, ponieważ kapsułka jest wykonana z plastiku lub aluminium. Zarówno jedno, jak i drugie tworzywo należy wyrzucić do kontenera na metale i tworzywa sztuczne, bowiem podlegają one recyklingowi.

Gdzie wyrzucić fusy po herbacie? To wcale nie takie oczywiste

Herbaciane fusy również są pochodzenia roślinnego, więc powinny zostać wyrzucone do bioodpadów. Jednak co zrobić z herbatą w woreczku? Umieszczenie jej w bioodpadkach zanieczyści cały kontener i nie będzie można wykorzystać go do powstania naturalnego nawozu. W przypadku fusów w torebce najwłaściwszym kontenerem na odpady będzie kontener ze śmieciami zmieszanymi. Nie zawsze można stwierdzić z czego zrobiona została torebka do naszej herbaty, dlatego nie możemy przypisać tego odpadku do żadnego konkretnego kontenera.

Fusy z herbaty i kawy jako nawóz. Zamiast wyrzucać, wsyp je do doniczki!

Zamiast wyrzucać fusy, możesz wykorzystać je jako domowy nawóz do roślin doniczkowych i ogrodowych. Zarówno fusy z herbaty jak i z kawy, sprawdzą się w tym idealnie. Wymieszane z ziemią fusy będą idealnym podłożem dla roślin o wymaganiach kwaśno-glebowych, jak np. paprotki, hortensje, wrzosy czy magnolie. Tajemnica tkwi w teinie, która podnosi kwasowość gleby, dzięki czemu kwiaty uzyskują odpowiednie wzmocnienie, a co za tym idzie piękniejsze odcienie zieleni.

Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general