Czy na Dzień Matki składać życzenia teściowej? Ta kwestia często powoduje nieporozumienia

Dzień Matki to wyjątkowy czas, kiedy doceniamy i wyrażamy naszą miłość do najważniejszej kobiety w naszym życiu – naszej matki. Ale czy powinniśmy rozszerzyć te uczucia na inne kobiety ogrywające w naszym życiu dużą rolę, czyli teściowe? Ta kwestia budzi wiele wątpliwości i często jest powodem nieporozumień w rodzinach. Czy na Dzień Matki składać życzenia teściowej?

Czy na Dzień Matki składać życzenia teściowej?

Co roku 26 maja obchodzimy w Polsce jedno z najważniejszych świąt, czyli Dzień Matki. Z tej okazji zwykle spotykamy się w rodzinnym gronie, składamy mamom życzenia, przynosimy kwiaty i prezenty. Młodsze dzieci przygotowują laurki i wierszyki, ale starsze mają często nieco twardszy orzech do zgryzienia, a mianowicie, czy teściowej składa się życzenia na Dzień Matki. Tak naprawdę nie ma jednej, właściwej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od danej rodziny i łączących ją relacji.

Niektórzy twierdzą, że mamę można mieć tylko jedną, a teściowa nie jest aż tak bliską i kochaną osobą, nawet jeśli w rodzinie panują poprawne stosunki. Inni natomiast uważają, że teściowa jest jak druga matka i zasługuje na takie samo uznanie i szacunek. Ponieważ ludzie są różni, różne też łączą ich relacje. Dla niektórych teściowe to niemal obce osoby, do których zwracają się wciąż na “Pan/Pani”, nawet po ślubie. W takich sytuacjach raczej nikt nie myśli o składaniu życzeń na Dzień Matki.

Nie zawsze jednak stosunki z teściową muszą być stereotypowe – niekiedy synowe oraz zięciowie są traktowani przez teściową z prawdziwą miłością i troską. W takich rodzinach 26 maja może wyglądać zupełnie inaczej.

Niektórzy decydują się składać życzenia teściowej “dla świętego spokoju”, chociaż nie robią tego zbyt chętnie. Niestety są wciąż teściowe, które potrafią obrazić się lub wręcz wywołać aferę, gdy nie otrzymają życzeń.

Zobacz: Wiersz dla mamy – piękne i wzruszające wiersze nie tylko na Dzień Matki

Życzenia na dzień matki dla teściowej

To, czy na Dzień Matki składać życzenia teściowej, zależy od naszych indywidualnych przekonań i relacji. Niezależnie od naszej decyzji, najważniejsze jest to, aby Dzień Matki był dniem pełnym miłości, szacunku i wdzięczności dla wszystkich matek w naszym życiu. Jeśli już zdecydujemy się złożyć życzenia, oto kilka propozycji, jak mogłyby brzmieć:

Najdroższa mamo,
w dniu twojego święta,
twoja synowa o tobie pamięta.
Najserdeczniejsze składam ci życzenia –
zdrowia, szczęścia i zadowolenia!

Ukochanej teściowej –
promiennego uśmiechu na co dzień,
niewyczerpanych pokładów optymizmu
i masę radości z najmniejszych przyjemności.

Najdroższa teściowo!
Życzę ci wszystkiego dobrego,
dużo radości, szczęścia
i humoru wyśmienitego!

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo