Czy w Halloween jest wolne od szkoły? Uczniowie liczą na długi weekend. Kluczowa jest jedna decyzja

Z roku na rok Halloween obchodzi w Polsce coraz więcej osób. Zwyczaj, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, cieszy się popularnością szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji często nie tylko wymyślają oryginalne przebrania, ale także organizują zabawy, spotkania, a nawet halloweenowe imprezy. Z pewnością wygodniej byłoby nie iść wtedy do szkoły. Czy w Halloween jest wolne od szkoły? Czy 31 października jest wolny od pracy?

31 października wolne od szkoły. Czy w Halloween jest wolne od szkoły?

Halloween to wyjątkowy zwyczaj. Mimo że ma wielu przeciwników, to i tak z każdym rokiem coraz więcej Polaków bierze udział w zabawie. Ponieważ całe świętowanie polega właśnie głównie na rozrywce i dobrej zabawie, to nic dziwnego, że stało się popularne zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Świętowaniu sprzyja także termin. Halloween wypada 31 października, a 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Można więc śmiało posiedzieć nieco dłużej lub nawet zorganizować wieczorną imprezę.

Uczniowie liczą jednak zawsze na dłuższe wolnej, dlatego zastanawiają się, czy 31 października też jest wolny od zajęć. Niestety tu sprawa nie jest taka oczywista. Teoretycznie jest to zupełnie normalny dzień roboczy i lekcje powinny normalnie się odbywać. Wszystko zależy jednak od decyzji dyrekcji. Niektórzy dyrektorzy postanawiają przy takich okazjach skorzystać z puli dni dyrektorskich i dają uczniom dodatkowe wolne.

Zobacz: Czy 2 listopada jest wolny od pracy i szkoły? Zaduszki to ważna uroczystość w Kościele. Kto może liczyć na dłuższy weekend?

Czy 2 listopada jest wolny od szkoły?

Podobnie sprawa wygląda w przypadku 2 listopada. Mimo że jest to dość ważne święto kościelne, czyli Zaduszki, to jest to jednocześnie zupełnie normalny dzień roboczy. W niektórych szkołach jednak dyrektorzy podejmują decyzję o przedłużeniu uczniom weekendu i dają im wolne 2 i 3 listopada. Aby sprawdzić, jak wygląda organizacja zajęć w tym okresie w placówce naszego dziecka, najlepiej dopytać wychowawcy lub ewentualnie w sekretariacie szkoły.

Sprawdź też: W jakich krajach 1 listopada jest dniem wolnym? Wszystkich Świętych nie wszędzie jest uroczyście obchodzone

Czytelnicy pytają, czy szkoły mają wolne 31 października

31 listopada święto. Czy 31 października jest wolny od szkoły?

Jeśli dyrektor wyznaczy wówczas dni dyrektorskie, to uczniowie mają wolne.

Czy 30 października jest wolny od szkoły?

Jest to normalny dzień roboczy, ale niektórzy dyrektorzy wyznaczyli dni dyrektorskie na 30 i 31 października, aby przedłużyć uczniom weekend.

Czy 31 października jest wolny w Niemczech?

Nie, 31 to normalny dzień roboczy w Niemczech.

Czy Halloween to dzień wolny od szkoły?

Nie, Halloween nie jest oficjalnie wolne. Może być w niektórych szkołach, jeśli tak zadecyduje dyrekcja.

Czy 2.11 jest dniem wolnym od szkoły?

Nie jest to dzień ustawowo wolny, ale często dyrektorzy zarządzają wówczas dni dyrektorskie.

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo