Czym można naostrzyć nóż? Nie potrzebujesz ostrzałki. Z tym trikiem wszystko pokroisz jak masło

Praktycznie każda osoba, która regularnie gotuje w kuchni, zna problem tępienia się noży. Warto utrzymywać je w odpowiedniej ostrości, gdyż tępe narzędzie może być dużo bardziej niebezpieczne niż naostrzone. Sprawdź, co należy zrobić, jeśli nie masz w domu ostrzałki. Okazuje się, że możesz rozwiązać problem ciekawymi trikami.

Prawdziwi kucharze wiedzą, że odpowiednie naostrzenie noży w kuchni jest sporym ułatwieniem. Nie każdy jednak ma w domu odpowiednią ostrzałkę. Poradzisz sobie bez niej, jeśli wypróbujesz kilka prostych trików. Jak naostrzyć noże bez ostrzałki? Podpowiadamy.

Sprawdź: Kup te cukierki i rozłóż w kuchni. Pułapka z octu na muszki owocówki nie będzie już potrzebna

Od czego tępią się noże? Zjawisko ma wiele przyczyn

Tępienie się noży jest naturalnym procesem. Dzieje się tak ze względu na styczność z krojonym jedzeniem, mycie detergentami, a nawet… przechowywanie w szufladzie wraz z innymi naczyniami i sztućcami. Okazuje się, że dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup listwy magnetycznej na noże lub bambusowego stojaka. Na szczęście noże możesz naostrzyć nawet jeśli nie masz w domu specjalnej ostrzałki. Jak to zrobić?

Sprawdź: Posyp blachę z piekarnika dwoma produktami z kuchni. Szybko zapomnisz o przypaleniach i żmudnym szorowaniu

Na czym naostrzyć nóż bez ostrzałki? Wykorzystaj… ulubiony kubek

Ciekawym trikiem na naostrzenie noży jest wykorzystanie wykonanego z ceramiki, nieoszklonego kubka. Wystarczy, że postawisz go do góry dnem i zaczniesz przeciągać nożem po jego brzegach. Najlepiej, jeśli będziesz to robić pod kątem około 30 stopni. Powtórz działanie kilkukrotnie, a później przemyj nóż i zabierz się za krojenie produktów na obiad. Powinny kroić się jak masło.

Sprawdź: Weź nóż i natnij pokrywkę od słoika. Ten trik odmieni twoje życie

Czym można naostrzyć nóż? Pomoże kamienny parapet

Ciekawym trikiem na naostrzenie noża jest też wykorzystanie kamiennego parapetu. Zachowaj jednak ostrożność, by nie uszkodzić powierzchni i pamiętaj, by nie próbować ostrzyć noża na parapetach wykonanych z innego tworzywa. Co należy zrobić? Nie od dziś wiadomo, że kamień jest najlepszym materiałem do ostrzenia, dlatego przejedź nożem kilka razy z jednej i drugiej strony pod kątem 30 stopni. Szybko zauważysz różnicę, a krojenie będzie o wiele łatwiejsze.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi ten trik na przetwory. Prosty i żałuję, że nie znałam go wcześniej!

Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo