Do kiedy maturzyści chodzą do szkoły? Uczniom zagrożonym niedopuszczeniem do egzaminu nie zostało wiele czasu na poprawę

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego ostatnie klasy szkół ponadpodstawowych kończą rok szkolny wcześniej niż reszta uczniów. Oficjalne zakończenie nauki następuje tuż przed egzaminami, dzięki czemu maturzyści szybciej rozpoczynają wakacje i nie muszą już brać udziału w zajęciach między maturami. Termin ustalany jest w harmonogramie na dany rok szkolny. Do kiedy maturzyści chodzą do szkoły?

Do kiedy maturzyści chodzą do szkoły?

Maturzyści co roku kończą rok szkolny dwa miesiące wcześniej niż pozostali uczniowie. Wszystko dlatego, że tuż po majówce rozpoczynają długi, niemal miesięczny maraton egzaminacyjny, do którego mogą przystąpić dopiero po ukończeniu szkoły średniej. Warunkiem napisania matury jest uzyskanie tytułu absolwenta, czyli otrzymanie świadectwa ukończenia edukacji na tym poziomie.

W tym roku zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych wypada 26 kwietnia. Termin ten wyznacza specjalne rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym dokumentem maturzyści kończą naukę w szkole średniej zawsze w ostatni piątek kwietnia.

Tegoroczne matury rozpoczną się 7 maja i potrwają prawie do końca miesiąca. Pisemne egzaminy odbędą się między 7 a 24 maja, a ustne od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12) oraz od 20 do 25 maja.

Zobacz: Ile jest wolnego podczas matur 2024? W maju więcej odpoczynku niż nauki. Uczniów czeka też niespodzianka na koniec miesiąca

Matura 2024. Kiedy koniec roku szkolnego 2024?

Pozostali uczniowie szkół średnich zazwyczaj mają wolne w pierwszych dniach matury, kiedy przeprowadzane są obowiązkowe pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Po tych pierwszych majowych, luźniejszych dniach muszą jednak wrócić jeszcze na chwilę do nauki. Oficjalne zakończenie roku zaplanowane jest bowiem na 21 czerwca.

Sprawdź: Lektury obowiązkowe matura 2024. Lista dla poziomu podstawowego i rozszerzonego wkrótce się zmieni

Czytelnicy pytają o zakończenie roku maturzystów

Kiedy kończy się rok szkolny 2024?

Zakończenie roku zaplanowane jest na 21 czerwca, ale maturzyści kończą rok wcześniej – 26 kwietnia.

Ile dni trwają matury 2024?

Od 7 maja do 25 maja.

Ile trwa matura z matematyki?

180 minut zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo