Dzieci naśladują mordercze sceny z serialu Squid Game. Rodzice i nauczyciele przerażeni

Serial “Squid game” dostępny na platformie Netflix bije wszelkie rekordy oglądalności. Niedawno ogłoszono, że został obejrzany przez ponad 111 milionów użytkowników serwisu. Takiego sukcesu nie spodziewali się nawet twórcy. Niestety produkcja cieszy się również sporą popularnością wśród najmłodszych. Nauczyciele alarmują, że najmłodsi uczniowie naśladują mordercze sceny z serialu Squid Game. Dowiedz się, dlaczego oglądanie Squid Game przez dzieci jest niebezpieczne.

Dzieci naśladują mordercze sceny z serialu Squid Game

“Squid game” to jeden z najnowszych seriali produkcji koreańskiej udostępniony na Netflixie, który w zaledwie kilka tygodni od premiery bije rekordy oglądalności. Serwis opublikował niedawno informację, z której wynika, że produkcję obejrzało już ponad 111 milionów widzów na całym świecie. Na platformie serial został wyraźnie oznaczony jako dozwolony od 16+, a jego sceny ewidentnie nie nadają się dla młodszych. Mimo to jednak okazuje się, że “Squid game” święci triumfy także wśród dzieci i jest przez nie równie chętnie oglądany.

Fabula “Squid game” jest dość nietypowa i bardzo brutalna. Opowiada historię grupy osób, które biorą udział w specyficznych grach. Początkowo wyglądają one dość niewinnie, jednak w trakcie okazują okrutną rozgrywką na śmierć i życie. Przegrani są mordowani w bezwzględny i bezlitosny sposób, a wszystko to pod czujnym okiem grona milionerów, którzy obserwują i obstawiają zakłady. Osoba, która przetrwa morderczą zabawę, otrzyma ogromną sumę nagrody. Nie da się zatem ukryć, że Squid Game dla dzieci zdecydowanie się nie nadaje.

Sprawdź: Kiedy zdalne nauczanie?

Historia wywarła na widzach ogromne wrażenie – jak się okazuje – również na tych najmłodszych. Podoba im się do tego stopnia, że niektóre sceny ze Squid Game dzieci przenoszą do szkoły. Nauczyciele z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii alarmują, że coraz więcej uczniów urządza sobie niepokojące zabawy nawiązujące do fabuły serialu. Dzieci naśladują “Squid game”, odtwarzając w szczególności okrutne i brutalne sceny zabójstw.

Zauważyliśmy, że 8- i 9-latkowie bawią się w gry podobne do tych pokazywanych w filmie. Ze śpiewem naśladują strzały do przegrywających i sami padają na ziemię, udając martwych.

“Squid game” w szkołach

Zabawa dzieci w “Squid game” budzi ogromny niepokój nauczycieli i rodziców. Naśladowanie scen tak przepełnionych przemocą i agresją może mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę najmłodszych, zwłaszcza na rozwój empatii. Pedagodzy ostrzegają, że dzieci w tak młodym wieku nie są gotowe na właściwy odbiór tego typu produkcji. Brak im jeszcze dostatecznej wiedzy i doświadczenia, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski i zdobyć się na głębszą refleksję. Zwłaszcza, że serial oglądają uczniowie wczesnych klas podstawówki, nawet 7-latkowie.

W kilku szkołach hiszpańskich i brytyjskich nauczyciele zauważyli, że dzieci naśladują gry prezentowane w “Squid game”, a przegrani udają martwych. W jednej z belgijskich podstawówek doszło nawet do groźnych aktów przemocy. Osoby, które “przegrały” zabawę z serialu, zostały pobite przez pozostałych graczy.

Niebezpieczny trend w szkole: apel pedagogów

Niektóre szkoły już wystosowały listy do rodziców, w których proszą o rozmowę z pociechami na temat przemocy i brutalności. Apelują także, aby zwracać większą uwagę na to, co najmłodsi oglądają w internecie czy telewizji. Należy wyraźnie podkreślić, że “Squid Game” nie jest dla dzieci i oglądanie go może być dla nich niebezpieczne.

Proszę też wyraźnie powiedzieć swoim pociechom, że udawanie strzelania do siebie nie jest właściwe i akceptowalne. Wesprzyjcie nas w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom.

Sprawdź też: 7. prostych pomysłów zabaw z dziećmi na Halloween

Dodaj komentarz

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo