Fryzury do szkoły: 6 sprawdzonych pomysłów

Jeśli czytasz ten artykuł, to wyjścia są dwa: albo jesteś nastolatką szukającą przykładów uczesań do szkoły albo jesteś rodzicem małej uczennicy i potrzebujesz pomysłu na fryzurę do szkoły dla niej. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi na każdą długość włosów. Nie są trudne i nie wymagają ani specjalistycznego sprzętu ani specjalnych umiejętności! Poradzisz sobie z nimi nawet wtedy, gdy nie masz smykałki do układania włosów.

Fryzury do szkoły: krótkie włosy

Krótkie włosy wcale nie dają mniej możliwości upięć niż włosy długie! Jest mnóstwo sposobów, które pozwolą Ci na atrakcyjne ujarzmienie fryzury i sprawią, że głowa będzie wyglądała niebanalnie.

Fryzura 1: koczek

Rozpuszczone włosy wyprostuj prostownicą. U nasady wmasuj odrobinę pianki, by nadać fryzurze objętości. Zaczesz gładko całą górę włosów od wysokości uszu. Powstanie w ten sposób kucyk. Skręć go wokół własnej osi, aż powstanie nieduży koczek. Umocuj go gumką, a jeśli zajdzie potrzeba – również wsuwkami. Poluzuj lekko, by nadać mu nieporządny wygląd. Gotowe!

Fryzura 2: połamane fale

Do tej fryzury będziesz potrzebować prostownicy. Umyte i suche włosy rozczesz i wgnieć w nie piankę. Podziel je na niedużej grubości pasma. Każde pasmo skręć mocno wokół własnej osi. Rozgrzaną prostownicą złap pasmo i zamknij na nim prostownicę. Odczekaj parę minut przytrzymując prostownicę w jednym miejscu. Przesuwaj ją po paśmie raz koło razu. Gdy skończysz, nie rozwijaj loczka, lecz daj mu wystygnąć. Dopiero wtedy delikatnie rozkręć włosy. Powtórz na wszystkich pasmach włosów. Uzyskasz genialny efekt niedbałych, pogniecionych fal.

Fryzura 3: artystyczny nieład

Zrób z włosów trzy kucyki, upnij je nisko nad karkiem. Następnie luźno zwisające z kucyka włosy upnij wsuwkami, tak by zasłonić gumki. Stworzysz w ten sposób artystyczny nieład nad karkiem, który będzie się wyjątkowo dobrze prezentował.

 

Fryzury do szkoły na długie włosy

Długie włosy dają szerokie możliwości, jeśli chodzi o sposoby na ich upięcie. Niemniej jednak warto pamiętać, że fryzura do szkoły powinna być możliwa do wykonania szybko i nie może wymagać wymyślnego stylizowania włosów. Jak łatwo uczesać długie włosy do szkoły?

Fryzura 1: kucyk

Nieśmiertelny kucyk to zawsze dobre wyjście. Upnij go wysoko – odsłonisz szyję, która będzie optycznie wyglądała na dłuższą. Złap kucyk gumką i wyjmij z niego jedno pasmo. Okręć je dokładnie wokół gumki i podepnij od spodu wsuwką.

Fryzura 2: dwa niskie koczki

Podziel włosy na pół robiąc przedziałek przez całą długość głowy. Każdą część włosów okręć wokół własnej osi, aż nisko nad karkiem powstanie koczek. Umocuj go wsuwkami i nieco rozluźnij, możesz również powyciągać kilka pasemek, by dodać fryzurze artystycznego nieładu.

Fryzura 3: warkocz dobierany

Wyprostuj włosy prostownicą. Następnie zrób dwa dobierane warkocze, każdy zaplataj od skroni w kierunku tyłu głowy. Następnie połącz obydwa warkocze dobierane jednym wspólnym kucykiem.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo