Jak poradzić sobie z katarem u małego dziecka? Sprawdź, co polecają sobie mamy!

Jak pokazują badania, dzieci zapadają na infekcje nawet siedem razy do roku. Jednym z najczęstszych objawów choroby, który jest bardzo kłopotliwy, jest katar. Dlatego wszystkie mamy muszą umieć się z nim zmierzyć. Jak sobie radzą? Niezmiennie od kilkunastu lat używają aspiratora do odkurzacza Katarek, a ilość mam, która go poleca, wzrasta z każdym rokiem. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać aspirator do odkurzacza i jakie mity krążą na jego temat.

Podpinasz dziecko do odkurzacza? Chyba zwariowałaś!

Pewnie większość mam używających Katarka, przynajmniej raz spotkała się z taką reakcją. Trudno się dziwić, że osoby, które nie są w temacie tak reagują i zaczynają swoje wywody na temat wysysania mózgu czy oczu. Takie opinie nie mają jednak kompletnie żadnych podstaw. Siła ssąca Katarka jest jednostajna i delikatna, a jego budowa zapewnia, że w trakcie oczyszczania nosa siła odkurzacza jest redukowana za pomocą specjalnej komory będącej elementem aspiratora.

Jedną z mam, która przekonuje do używania Katarka jest Dominika Gano, współzałożycielka ogólnopolskiej kampanii Bezpieczny Maluch, mama czwórki dzieci, autorka bloga.

„Sama przy pierwszych dzieciach miałam obawy dotyczące aspiratora podłączanego do odkurzacza. Teraz już wiem, że zupełnie niepotrzebnie. Katarek jest w pełni bezpieczny i przy najmłodszych dzieciach używałam go już od pierwszych infekcji. Jestem tak pewna tego aspiratora, że polecam go również na naszych warsztatach Bezpieczny Maluch, bo wiem, że jest nie tylko skuteczny, ale też godny zaufania.” – opowiada Dominika, która wraz z innymi mamami postanowiła w akcji pod hasłem: Polecam – Jak mama mamie opowiedzieć o swoich doświadczeniach z Katarkiem.

Wszystkie historie mam można zobaczyć na stronie akcji: https://katarek.pl/jak-mama-mamie/

Czy Katarka można używać od 1-ego dnia życia dziecka?

To dylemat przed którym stają mamy noworodków, które z różnych powodów dostają kataru już w kilka dni po urodzeniu. Obawiają się one, że aspirator do odkurzacza nie jest odpowiedni dla ich maluszków. Nic bardziej mylnego. Katarek jest zaprojektowany w taki sposób, że nawet najmniejszy nosek nie będzie miał z nim problemu, tym bardziej, że końcówki aspiratora nie trzeba wprowadzać do wnętrza nosa. Dzięki temu w szybki, skuteczny, a co najważniejsze bezpieczny sposób, można oczyścić nos maleństwa. Jest to szczególnie ważne u niemowląt, ponieważ katar może doprowadzać do powikłań, które są bardzo groźne w pierwszych tygodniach życia dziecka.

Katarek kontra aspirator ustny

Pomimo gwarancji, że Katarek jest bezpieczny nawet dla noworodków, część mam uważa, że jednak na tak wczesnym etapie aspirator ustny jest dla ich maleństwa wystarczający. Podejmując tą decyzję, trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden atut aspiratora do odkurzacza – higieniczność. W związku z tym, że nie wymaga on odsysania wydzieliny z nosa dziecka za pomocą ust, to zabieg nie zwiększa ryzyka dostania się do organizmu rodzica bakterii i wirusów.

Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko zarażenia się przez mamę bądź tatę, a co za tym idzie wtórnego zakażenia u maleństwa. Na ten aspekt uwagę powinny przede wszystkim zwrócić mamy, będące w ciąży z kolejnym dzieckiem. One bowiem szczególnie powinny o siebie dbać i uważać na wszelkie zarazki. Zresztą żadna z mam nie lubi mieć „szpitala w domu”, więc jeśli można zmniejszyć ryzyko zarażeniem się, to zdecydowanie powinno się o to zadbać.

Jak mama mamie – najlepsze polecenie

W związku z tym, że Katarek jest dostępny na rynku polskim już od kilkunastu lat, marka postanowiła przeprowadzić badania wśród mam, zarówno tych, które już używają produktu, jak i tych które jeszcze się na niego nie zdecydowały. Właśnie wyniki tych badań wskazały, że mamy najczęściej decydują się na zakup aspiratora Katarek, ponieważ polecają go im inne mamy. To stało się podstawą do rozmów na temat aspiratora, mitów jakie krążą na jego temat, a także jego mocnych stron, które sprawiają, że mamy tak często po niego sięgają. Efekty tych rozmów można zobaczyć i przeczytać na stronie akcji Polecam – Jak mama mamie).

 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo