Kartki wielkanocne DIY. Stwórz własne oryginalne kartki świąteczne

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w Polsce. To czas, gdy możemy się spotkać z rodziną i przyjaciółmi, dzielić się radością, smakiem tradycyjnych potraw i przede wszystkim składać sobie życzenia. Jednym z najpopularniejszych sposobów na przekazanie życzeń są oczywiście kartki wielkanocne. W tym roku, zamiast kupować gotowe kartki, spróbuj stworzyć je samodzielnie w domowym zaciszu. Dzięki temu po pierwsze otrzymasz w 100% oryginalne kartki, a w dodatku będzie to świetna okazja do kreatywnego spędzenia czasu, także z dziećmi. Sprawdź najciekawsze pomysły na kartki wielkanocne DIY! Jak zrobić kartkę świąteczną na Wielkanoc?

Kartki wielkanocne DIY. Jak zrobić kartkę wielkanocną?

Jeszcze kilkanaście lat temu zwyczaj przesyłania sobie świątecznych kartek z życzeniami był niezwykle popularny. Z czasem, wraz z rozwojem kolejnych sposobów komunikacji, powoli zanikał, aż stał się prawie zupełnie zapomniany. Wciąż jednak w wielu rodzinach tradycja ta jest kultywowana, zwłaszcza przez osoby starsze. Życzenia otrzymane w takiej formie cieszą zwykle dużo bardziej, a mogą być jeszcze oryginalniejsze i piękniejsze, jeśli kartki wykonamy własnoręcznie.

Istnieje wiele technik, które można wykorzystać do stworzenia własnych kartek wielkanocnych. Możesz użyć farb, flamastrów, ołówków lub kolorowych piór. Możesz także spróbować wykorzystać technikę decoupage, wycinając różne kształty z papieru i naklejając je na kartkę. Aby kartka wyglądała bardziej oryginalnie, warto dodać do niej elementy ozdobne, takie jak wstążki, koraliki, kryształki, guziki lub kolorowe taśmy. Świetnie sprawdzą się w tym celu także brokatowe farbki czy specjalne żele.

Do świątecznej kartki oczywiście nie można zapomnieć dodać życzeń – mogą być własnoręcznie napisane lub wydrukowane, koniecznie jednak trzeba się podpisać i umieścić datę.

Najlepiej, jeśli nasza kartka świąteczna wielkanocna będzie nawiązywała poszczególnymi elementami do symboliki świąt. Warto więc namalować (lub wykleić) kolorowe jajka, kurczaczki, bazie kotki czy baranki. Warto również dodać trochę kolorów, aby kartka była żywa i od razu przywodziła na myśl ciepłą, wiosenną aurę. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność i poczucie estetyki. Jeśli jednak szukasz inspiracji, to poniżej znajdziesz ciekawe pomysły na kartki wielkanocne samodzielnie robione.

DIY kartka wielkanocna, elements.envato.com

Kartki wielkanocne dla dzieci – zbiór inspiracji:

Zobacz: Ozdoby wielkanocne -przedszkole. Jak stworzyć z dziećmi kreatywne dekoracje świąteczne?

Kartki świąteczne wielkanocne – przedszkole

Nie ma nic piękniejszego niż wykonane przez dzieci własnoręczne kartki wielkanocne – jest to piękny wyraz miłości, troski i szacunku dla innych. W ramach przedświątecznych zajęć z maluchami można zaproponować im kreatywne i twórcze zadanie – stworzenie oryginalnej kartki, którą będą mogli wysłać do babci lub podarować rodzicom. Taka artystyczna aktywności będzie też świetną okazją, aby zapoznać dzieci z wielkanocnymi tradycjami i symbolami oraz wyjaśnić ich znaczenie. Poniżej kilka propozycji na kartka wielkanocna do zrobienia przez dzieci.

Kartki na Wielkanoc DIY w formie koszyczka:

Oryginalny pomysł na kartkę świąteczną wielkanocną – królik wychylający się z jajeczka:

Kartka wielkanocna przedszkolaka – królik ukryty w jajku!

Kartka wielkanocna 3D jak zrobić?

Sprawdź: Modlitwa na śniadanie wielkanocne. Jak przeżyć święta w wyjątkowy sposób?

Czytelnicy pytają o pomysły na kartkę wielkanocną

Kartki świąteczne wielkanocne jak zrobić?

Najlepszy pomysł na kartki wielkanocne to klasyczna wycinanka z kolorowego papieru. Można np. powycinać różnobarwne kawałki w kształt jajek lub zajączków, a wszystko ozdobić, rysując np. kwiatki.

Jak zrobić kartkę na Wielkanoc?

Najprostszą formą kartki świątecznej jest prostokątna kartka, ale można również wyciąć kartki w różnych kształtach np. jajka, królika, kurczaka lub koszyczek. Dzieci mogą pomóc w wycinaniu, co będzie dla nich świetną zabawą.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo