Kiedyś było tylko zdrobnieniem, dziś to samodzielne imię. Choć ma piękne znaczenie, rodzice rzadko je wybierają, bo brzmi obco

Podczas wyboru imienia dla dziecka wielu rodzicom bardzo zależy na oryginalności, dlatego do rankingów popularności zaglądają nie w celu znalezienia inspiracji, ale aby wiedzieć, jakich propozycji unikać. Pomysłów szukają także wśród obco brzmiących imion. Jedno z nich funkcjonowało niegdyś jako zdrobnienie, a dziś jest nieco niszową, ale osobną propozycją.

Kiedyś to imię było tylko zdrobnieniem. W 2022 nadane 268 razy

Imię Rita z pewnością wyróżnia się na tle imiona nadawanych dziewczynkom w Polsce. Brzmi dosyć nietypowo i obco, ale nie dla wszystkich jest to problemem. Rodzice, którzy zdecydowali się nazwać tak córki, podkreślają, że jest bardzo dźwięczne i krótkie, przez co dobrze się kojarzy.

Imię to wywodzi się z języka włoskiego i dawniej było jedynie zdrobnieniem od imienia Margarita (z włoskiego Małgorzata). Dopiero z czasem się usamodzielniło i już od jakiegoś czasu jest dobrze znane jako osobne imię. Rita cechuje się także niezwykle pięknym znaczeniem. Margarita w języku łacińskim oznaczała bowiem “perłę”. Mimo to niewiele osób decyduje się na wybór tak oryginalnego imienia. W 2022 roku nadano je zaledwie 268 dziewczynkom.

Zobacz: To imię było hitem w pokoleniu naszych babć. Wiele mam sądzi, że ma szansę powrócić na szczyt. Oznacza “spokój”

Które obco brzmiące imiona zyskują popularność?

Rodzice poszukujący oryginalnego imienia dla swojej pociechy często sięgają po obco brzmiące propozycje. W ostatnich latach na popularności sporo zyskała m.in. Liliana (nadane 2860 razy w 2022) czy wywodzące się ze starożytnego Rzymu imię Kornelia (nadane 1927 w 2022).

Bardzo często rodzice decydują się także nadać swoim córkom imię Mia (w 2022 aż 1217), które pochodzi z języka łacińskiego i oznacza “moja”.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo